Lieldienās ar «Kurzemes pavasari» Bikstos sāksies orientēšanās sacensību sezona

Latvijas kausa izcīņas orientēšanās sportā 2015.gada sezonas atklāšanas posms "Kurzemes pavasaris" Bikstos notiks pie Zebrus ezera Lieldienās - 4. un 5.aprīlī, informē Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

OK "Saldus" rīkotās divu dienu orientēšanās sacensības notiks 13.reizi un atgriezīsies Zebrus ezera krastos, kur Kurzemes pavasaris pēdējo reizi notika 2007.gadā.

13 gadu laikā sacensības ir izvērtušās par vienu no nozīmīgākajiem orientēšanās notikumiem Latvijā - pagājušajā gadā dalībnieku skaits sasniedza 700 un līdzīgu skaitli var prognozēt arī šogad.

"Kurzemes pavasaris" ir ne tikai Latvijas kausa pirmais posms, bet arī Pasaules ranga sacensības elites grupās, kas parasti nodrošina kārtīgu konkurenci starp labākajiem reģiona orientieristiem. Sacensību programma sastāv no divu dienu sacensībām - sestdien, 4.aprīlī, plkst.13 starts tiks dots vidējā distancē, bet svētdien, 5.aprīlī, plkst.10 startēs garās distances dalībnieki. Abās dienās paredzēts individuālais intervālu starts un kopvērtējumu veidos abu dienu rezultātu summa.

Paralēli sacensībām orientēšanās skrējienā norisināsies arī velo orientēšanās sacensības. Pieteikšanās sacensībām turpinās līdz 30.marta pusnaktij. Izmantojot digitālos reljefa kartogrāfijas materiālus, pilnībā no jauna izveidota Bikstu karte.

"Daba jau atmodusies, pavasaris iesācies un aicina uz kārtīgu skrējienu mežā ar karti un kompasu," sacīja organizatoru komandas vadītājs Oskars Zērnis. Apvidi, kas savulaik orientieristiem ir jau iepazīti, bet joprojām ir interesanti ar savu dabas un reljefa daudzveidību, būs izaicinājums gan meistaram, gan dzīves baudītājam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti