LČ pusmaratonā jauni trases rekordi Žolnerovičam un Prokopčukai

15.jūnijā Ventspilī notikušajā Latvijas čempionātā pusmaratonā, kas vienlaikus bija seriāla "Skrien Latvija" trešais posms, ar jauniem trases rekordiem uzvaras izcīnīja valsts rekordisti šajā distancē Valērijs Žolnerovičs un Jeļena Prokopčuka.

Žolnerovičs jau pirmajā aplī iekrāja nepilnas minūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem un pārliecinoši turpināja attālināties arī turpinājumā. Ar rezultātu 1:05:30 Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs laboja Ventspils trases rekordu.

Latvijas čempionāta medaļas tika arī Kristapam Bērziņam un Kristapam Kaimiņam. Interesanti, ka trešās vietas ieguvējs tikai ceturtajā aplī apsteidza savu jaunāko brāli Ronaldu, izstumjot viņu no medaļniekiem. Savukārt Bērziņš seriāla "Skrien Latvija" sezonas kopvērtējumā kļuva par līderi, nomainot Ventspilī nestartējušo Renāru Rozi.

Arī Prokopčukas sasniegtais rezultāts 1:13:32 bija trases rekorda vērtībā. Uz pjedestāla līdzās Latvijas rekordistei kāpa otrās un trešās vietas ieguvējas Jolanta Liepiņa un Anita Kažemāka.

10,55 kilometru "Nike" distancē uzvaras izcīnīja grobiņnieks Reinis Hartmanis un Zviedrijas pārstāve Dace Landstroma, savukārt 5,3 kilometru tautas skrējienā ātrākie bija Artūrs Medveds un Līga Jansone.

Komandu vērtējumā uzvarēja "Sportlat", aiz sevis atstājot līdzšinējās sezonas līderes "VSK Noskrien & Adidas" un "Veikals Maratons / Asics". Kopvērtējumā pēc trim posmiem "Sportlat" komandai izdevās pakāpties uz otro vietu.

Ceturtais seriāla "Skrien Latvija" posms "Jelgavas nakts pusmaratons" notiks 12.jūlijā, kam starts plānots sacensībām neierasti vēlu vakarā.