Latvijas triatlonistiem medaļas Igaunijā

Augusta pirmās dienas Igaunijā aizvadītas ar lielākajām triatlona sacensībām Baltijā. Otepes pievārtē, gleznainā Pjuhajarves ezera krastā "TriSmile" pulcēja aptuveni 500 dalībniekus no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Somijas un citām valstīm. Latvijas pārstāvji mājās pārveduši daudz medaļu dažādās vecumgrupās. Visaugstāko vietu kopvērtējumā izcīnīja valmierietis Jānis Melbārdis.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu karstajiem laika apstākļiem, 2015.gada augusta pirmā nedēļas nogale bija piemērota triatlona sacensībām ar ūdenstemperatūru 18,5 grādi un gaisa temperatūru ap 20 grādiem. Pusdeviņos no rīta nebija saules, pūta vējš un gaisa temperatūra bija ap 13 grādiem, portālam lsm.lv pastāstīja Raimonds Garenčiks. Vēlāk laiks izmainījās, ap plkst.10 uzspīdēja saule un kļuva siltāks.

Sacensību pamatdistancē "111" (1km peldus+100km velo+10km skriešus) Jānis Melbārdis (3:32:33) izcīnīja astoto vietu 334 dalībnieku konkurencē, uzvarētājam ukrainim Maksimam Kriatam (3:19:50) zaudējot 12 minūtes un 43 sekundes, savā vecumgrupā (35-39g.) ierindojoties augstajā otrajā vietā aiz somu triatlonista. Trešo vietu 61 vīru konkurencē izcīnīja Artis Davidnieks (3:33:19). Didzim Piļānam (3:35:37) līdz goda pjedestālam šajā vecumgrupā pietrūka divas minūtes.

Modernās pieccīņas pārstāvis Sandris Šika (3:41:26) uzvarēja savā vecumgrupā (40-44), kurā startēja 58 triatlonisti. Labāko trijniekā iespraucās arī Karlis Soika (3:49:57), taču Kārlis Sālījums (3:53:17) piedzīvoja aizmugurējā rata rumbas pārsprāgšanu, kas ir samērā reta parādība. Likstas piemeklējušas arī citus Latvijas triatlonistus - tā Jurim Jansonam sprāgusi riepa, bet Ainārs Veģeris bija spiests izstāties, jo salūza ātruma pārslēgs.

Biatlonists Arnis Gromovs (3:48:51) palika trešais aiz diviem Krievijas triatlonistiem savā vecumgrupā (45-49), kurā sacentās 39 dažādu valstu pārstāvji. Savukārt Raimonds Garenčiks (4:03:56) uzvarēja savā vecumgrupā (60-64), tuvākos sekotājus pārspējot gandrīz par pusstundu. Viņš arī atgādināja, ka velo un skriešanas segmenti bija kalnaini, tāpēc tiem, kas piedalījās pirmo reizi, tas bijis grūts pārbaudījums. Trasē viņam piedzīvojumu nav trūcis, bijusi sastapšanās pat ar senu paziņu, Igaunijas izglītības ministru Jurgenu Ligi, kurš, apdzenot carnikavieti, vaicājis, cik tālu ir tiešais konkurents par uzvaru viņa vecumgrupā (55-59).

Sieviešu konkurencē Olga Lukša (4:17:58) izcīnīja otro vietu vecumgrupā (30-34). Antra Roga (4:34:51) palika tūlīt aiz labāko trijnieka savā vecumgrupā (40-44).

Tautas klases distancē "333" (0,3km+30km+3km) startēja 106 dalībnieki. Kristaps Siltumēns (1:12:29) tikai astoņas minūtes zaudēja Igaunijas ultra distanču cienītājam Raitam Ratasepam un divkārtējam olimpiskajam čempionam Andrusam Vērpalu.

Daniela Leitane (1:17:51) izcīnīja trešo vietu jauniešu vecumgrupā (14-19), Sindija Skangale (1:20:45) uzvarēja savā vecumgrupā (20-29), savukārt  Linda Katlapa (1:20:48) ieņēma augsto otro vietu vecumgrupā no 30 līdz 39 gadiem. Jevgēnijs Peženkovs (1:10:23) vecumgrupā (40-49) zaudēja tikai slavenajam slēpotājam Vērpalu.

9-14 gadīgo grupā, kas sacentās īsākajā distancē "11.1" (0,1km+10km+1km), startējā 68 jaunie triatlonisti. Arturs Liepa ieguva augsto otro vietu 11-12 gadīgajā grupā. Valērijs Curgelis 9-10 gadīgo grupā izcīnīja trešo vietu, savukārt Elvins Freijs palika piektais. Raimondam Levickim 13-14 gadīgo grupā nācās samierināties ar 5.vietu, savukārt Elza Sipkova 9-10 gadīgo grupā un Kitija Siltumēna starp 10-11 gadus vecām meitenēm izcīnīja 4.vietas.

Nākamās triatlona sacensības notiks Rīgas centrā, kur svētdien, 9.augustā, vairāk nekā 30 valstu pārstāvji sacentīsies sprinta (0,75km+20km+5km) distancē.