Latvijas slēpotājiem uzvaras klasiskajā Tartu slēpojumā

63 kilometru masveidīgajā 45.Tartu slēpošanas maratonā Jānis Teteris triumfēja vecumgrupā V40-44, savukārt viena apļa 31 kilometru slēpojumā otro vietu izcīnīja Samanta Krampe, uzvarot savā S17-S19 vecumgrupā. Uz goda pjedestāla savās vecumgrupās 18.februārī Igaunijā kāpa vēl seši Latvijas slēpotāji, liecina organizatoru sniegtā informācija.

Igaunijas Tartu maratons ir vienas no lielākajām distanču slēpošanas sacensībām Eiropā un seriāla “ FIS Worldloppet” ceturtais posms, tāpēc tajās piedalās vairāk nekā 3300 dalībnieki no visām Eiropas valstīm, kur slēpošana nav sveša. Klasiskajos 63 kilometros finišu pirmie ar identisku rezultātu (3:08:16) sasniedza francūžu kvartets. Labāko TOP15 bija vēl divi Francijas pārstāvji, pieci šveicieši un tikai četri mājinieki.

Labāko piecdesmitniekā vietas izcīnīja vārda brāļi Jānis Teteris (3:22:29) un Jānis Melbārdis (3:23:34), kuri sev priekšā palaida tikai jaunākus slēpotājus, jo savā vecumgrupā (V40-44) starp 441 dalībniekiem ieņēma pirmo un trešo ailīti rezultātu tabulā.

Abi slēpotāji sev aiz muguras atstāja divarpus tūkstošus konkurentu, kopvērtējumā izcīnot 40. un 47.vietas. Jāpiebilst, ka valmierietis Jānis Melbārdis ir viens no labākajiem Lat

vijas triatlonistiem un pērn pilno “Ironman” distanci veica ātrāk par deviņām stundām, kas pa spēkam bijis vien trim sportistiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
"Līderi zaudēja ap 20 minūtēm no ierastajiem labākajiem rezultātiem," no Igaunijas lsm.lv pavēstīja Juris Dzenis, piebilstot: "Neslīdēja, bet sniega bija daudz."

Starp veterāniem vislabāk veicās Ivaram Sedleniekam (3:45:19) un Andrim Blankam (5:32:55), kuri savās vecumgrupās izcīnīja otrās vietas. Vecumgrupā V60-64 starp 100 vīriem Sedlenieks norvēģu slēpotājam 63 kilometru distancē piekāpās Norvēģijas pārstāvim par 59 sekundēm, kas, vidēji ņemot, ir mazāk nekā viena sekunde kilometrā. Tikmēr Andra Blanka vecumgrupā V75-79 finišu sasniedza 10 vīri labākajos gados, no kuriem uzvarētāja pārsvars pār latvieti bija vēl niecīgāks – 24 sekundes.

Klasiskajā slēpošanas solī startēja ap 300 dāmām, un pirmo piecinieku pēc 63 kilometriem veidoja Zviedrijas, Šveices un Francijas pārstāves. Carnikaviete Laima Klauža (4:22:03) finišēja 23.vietā, savā vecumgrupā (S45-49) ierindojoties piektajā vietā. Pirms nedēļas viņa bija ātrākā Vanagkalna slēpošanas festivālā. Pirmajā simtniekā (68. un 72.vietas) ierindojās Žanete Leimane (4:57:11) un Elita Zālīte (4:58:38), kuras savā vecumgrupā (S50-54) izcīnīja 7. un 8.vietas.

53 Latvijas slēpotājus no aizmugures pieskatīja un kā noslēdzošais Elvā ieradās sporta žurnālists Māris Zembergs (6:52:03), kuram izdevās 63 kilometrus pieveikt ātrāk par sešām stundām, atstājot aiz sevis ap 120 dalībniekus, no kuriem daži trasē no Otepes līdz Elvai pavadīja vairāk par deviņām stundām.

Sprinta 31 kilometru distancē, kas ir garāka par jebkurām slēpošanas sacensībām Latvijā, devās ap 800 dalībnieku, no kuriem trešdaļa bija sievietes. No 20 Latvijas pārstāvjiem pieci ieņēma vietas labāko TOP25, un viņu vidū bija arī jaunā

Samanta Krampe (2:09:24), kura spēja izcīnīt ne tikai uzvaru savā vecumgrupā (S17-19), bet arī otro vietu starp 257 sievietēm. No uzvaras kopvērtējumā Latvijas slēpotāju šķīra 20 minūtes.

Otro vietu vecumgrupā (V17-19) izcīnīja Bruno Krampe (1:48:57), kurš ierindojās 6.vietā absolūtajā vērtējumā. Labāko desmitniekā iekļuva arī Gustavs Lukstiņš (1:50:03), kurš kopā ar Bruno kāpa uz godalgotā pjedestāla vecumgrupā.

Trešās vietas savās vecumgrupās izcīnīja Armands Krampe (2:05:10) un Mārtiņš Vabulis (2:09:02), kuri startēja V40-45 un V21-34 vecumgrupās.

Arī viena apļa 31 kilometru slēpojumā startēja sporta žurnālists - Lauris Lizbovskis (3:21:30), kurš distanci no Arulas līdz Elvai veica teju divas reizes ātrāk nekā noslēdzošie dalībnieki un aiz sevis atstāja teju 200 slēpotājus klasiskajā stilā.

Nākamās distanču slēpošanas sacensības risināsies sestdien, 24.februārī, Madonā, Smeceres silā, kur sacensību rīkotāji piedāvā startēt 30 un 15 kilometru tautas slēpojumos, kā arī 7 un 2,5 kilometru veselības distancēs. Garāko distanču dalībnieki cīnīsies arī par četru posmu seriāla “Latvijas ziema 2018” kopvērtējuma punktiem.

Madonas tautas slēpojuma dalībniekiem būs iespēja trasē sacensties ar vienu no veiksmīgākajiem biatlonistiem Oļegu Maļuhinu.

Mazākie censoņas startēs 300-700 metru bērnu slēpojumos. Jāpiebilst, ka Tartu maratonā Otepē sacentās bērni, kas jaunāki pat par trim gadiem, un dienu pirms pieaugušo startiem savās distancēs bez dalības maksas devās vairāk nekā tūkstotis jaunākās paaudzes slēpotāju, kopējo dalībnieku skaitu Tartu maratonā palielinot līdz pieciem tūkstošiem.