Latvijas skrituļslidotājiem godalgotas vietas Tartu maratonā

Roberts Pundurs Tartu skrituļslidošanas maratona 42 kilometru distancē izcīnīja augsto 5.vietu, savukārt pusmaratona 21 kilometru distancē viss labāko trijnieks tika Latvijas braucējiem, portālu lsm.lv informēja Juris Pencis. Arī sieviešu konkurencē tika izcīnītas vietas uz goda pjedestāla.

Tartu skrituļslidošanas maratons devītajā reizē Igaunijā pulcēja vairāk nekā 1500 dalībnieku, starp kuriem lieliskus rezultātus demonstrēja Latvijas klubu skrituļotāji.

42 kilometru maratona distancē galvenā cīņa par uzvaru norisinājās starp Igaunijas un Krievijas labākajiem skrituļslidotājiem. Komandas biedriem palīdzot un veiksmīgi izvēloties finiša atrāviena brīdi, pie dubultuzvaras tika mājinieki - par uzvarētāju kļuva Kerts Keskpaiks (1:08:33), tādējādi aizstāvot savu pagājušajā gadā izcīnīto titulu. Otrajā vietā ierindojās Martens Līvs (1:09:11), aiz sevis atstājot Krievijas pārstāvi Maksimu Visocki (1:09:14).

Latvijas pārstāvis Roberts Pundurs nodemonstrēja savas sprintera dotības un finišā spēja izcīnīt 5.vietu (1:11:30), aiz sevis atstājot igauni Kasparu Kaljuvē un latvieti Reinis Znotiņu 6. un 7. vietā.

Distancē startēja 570 skrituļslidotāji un pirmo 12 apbalvojamo finišētāju vidū iespraucās arī Ansis Eljašāns (1:11:31), kuram tika 11.vieta.

Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca Marina Zujeva (1:13:25) no Krievijas, kura kopvērtējumā finišēja augstajā 17.vietā. Vietas uz goda pjedestāla izcīnīja arī Igaunijas labākā skrituļslidotāja Saskija Alusalu (1:13:55) un vietējā sprintere Enela Korva (1:18:07).

Labākā Latvijas skrituļslidotāja Sandra Žebere (1:25:32) ierindojās 15.vietā starp sievietēm.

Pusmaratona 21 kilometru distancē cīņa par uzvaru norisinājās līdz pat distances pēdējiem centimetriem un viss goda pjedestāls tika Latvijas skrituļslidotājiem.

Par nieka astoņām sekundes simtdaļām veiksmīgāks finišā bija Sandis Reinsons (42:39.72), apsteidzot Arti Ivo Penci (42:39.80). Savukārt trešo vietu 298 dalībnieku konkurencē izcīnīja Edgars Nezamovs (42:40.94), kurš finišā spēja apsteigt labāko no sievietēm pusmaratona distancē Annu Jugai (42:43.03) no Ukrainas.

Latvijas pārstāve Alīna Savrucka (45:05.35) ierindojās 2.vietā, bet Līva Trektere (50:49.50) finišēja 10.vietā sieviešu konkurencē.

118 dalībnieku pārstāvētajā 10 kilometru distancē ar taktiski veiksmīgu finiša atrāvienu par uzvarētāju kļuva Patrīcija Elizabete Sniķere (21:17.95), bet trešajā vietā ierindojās Agate Priedīte (21:51.06), priekšā palaižot igaunieti Evelīnu Lātu.

Interesanti, ka ātrāko sešinieks sastāvēja tikai no daiļā dzimuma pārstāvēm, starp kurām bija četras latvietes un divas igaunietes. Piektajā un sestajā vietā finišēja Santa Pētersone un Gunita Sniķere, savukārt devītajā vietā ierindojās seniors Andris Dainis.

Skandināvijā lielākajās skrituļslidošanas sacensībās 23.augustā trīs garākajās distancēs startēja 65 Latvijas skrituļslidotāji. Taču arī sacensību pirmajā dienā, kad sacentās bērni un tautas klases pārstāvji, neiztrūka mūsējo panākumu.

Tautas klasē triumfēja Arvis Miezītis, par sekundi pārspējot igauņus Kardo Pularu un Magnaru Meinartu.

600 metru sprinta sacensībās sporta klasē vīriešiem uzvarēja Martens Līvs (1:06.351) no Igaunijas, taču otrais finišēja Latvijas pārstāvis Roberts Pundurs, aiz sevis atstājot Kertu Keskpaiku. Sievietēm uz goda pjedestāla kāpa igaunietes Enela Korva, Saskiju Alusalu un Krievijas pārstāve Anna Jugai.

Dažādu vecuma grupu bērnu braucienos piedalījās 366 mazie dalībnieki, tajā skaitā arī liels skaits bērnu no Latvijas. Garākajā 3,4 kilometru bērnu distancē, sadevušies paceltās rokās un līdzjutēju vētraini atbalstīti, finišā pirmie pieci ieradās bērni no kluba "BJC Laimīte".