Latvijas skrējējiem panākumi Tallinas un Viļņas maratonos

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien, 14.septembrī uzvarēja Tallinas maratona pusmaratona distancē un turpina gatavoties Ņujorkas maratonam, kurā viņa būs viena no favorītēm. Arī citiem Latvijas skrējējiem labi panākumi Tallinas un Viļņas maratonos.

Prokopčuka pusmaratona distanci pieveica ar rezultātu - 01:12:27, pārspējot otrās vietas ieguvēju par 2,5 minūtēm. Jeļena Ābele (1:18:05) finišēja ceturtajā vietā aiz Krievijas un Lietuvas pārstāvēm. Mājiniecēm igaunietēm tika vien piektā vieta pusmaratona distancē. Pusmaratona distanci skrēja deviņas Latvijas pārstāves.

Vīriešu konkurencē sacensību rīkotājus pārsteidza Jānis Girgensons (1:05:38), kurš startēja ar necilu numuru (3034), taču finišā uzvarētājam no Kenijas zaudēja tikai divas sekundes.

Godalgotajā trijniekā svētdien bija divi Latvijas skrējēji, jo Valērijs Žolnerovičs finiša līniju sasniedza 11 sekundes (1:05:49) pēc Girgensona. Dunalcnieks Dainis Žuburs (01:23:56) bija trešais ātrākais no 15 Latvijas skrējējiem.

Maratona distancē no 20 Latvijas skrējējiem vislabākos rezultātus uzrādīja ogrēnietis Valdis Ņilovs (02:42:44) un Oskars Cimermanis (02:47:03) no Rīgas. 42,195 kilometru distanci pieveica arī divas sievietes no Latvijas.

Vienlaikus ar Tallinas maratonu notika arī Viļņas maratons, kurā piedalījās Latvijas skrējēji. Ātrāk par trim stundām maratonu pieveica Ritvars Lērme (02:56:29), savukārt no sievietēm pirmā finišēja Vita Devjatnikova (03:22:29). Pusmaratonā vislabāko rezultātu uzrādīja Jēkabs Biķis (01:22:50).

Arī Rīgā nedēļas nogalē notika liels tautas sporta pasākums skrējējiem - trešās Baltijas valsts galvaspilsētā svētdien norisinājās labdarības skrējiens "Nike Riga Run".