Latvijas pārstāvjiem panākumi Eiropas kausā triatlonā junioriem

Svētdien, 8.jūnijā, Lietuvas pilsētā Kupišķos bija sabraukusi jaunākā triatlonistu paaudze no deviņām valstīm. Starp viņiem bija arī Latvijas pārstāvji, kuri mājās atgriezās ar uzvarām sporta veidā, kas apvieno trīs disciplīnas.

Eiropas kausa sprinta distancē (750m peldus, 20km ar velo un 5km skriešus) startēja pieci Latvijas jaunieši. Trīs ātrākie bija Baltkrievijas, Norvēģijas un Lietuvas pārstāvji, no kuriem pēdējais izmantoja sacensību rīkotāju priekšrocības.

No Latvijas pārstāvjiem vislabāko sniegumu rādīja Artūrs Sprukts, kuram 10.vieta un arī otrais labākais rezultāts Baltijas kausa izcīņā. Kaspars Stivriņš izcīnīja 17.vietu, aiz kura 18.vietā finišēja Timurs Mamedovs, savukārt Mikus Pauniņš, kurš peldēšanas posmā (9min 34s) bija otrs ātrākais, 24 dalībnieku konkurencē finišu sasniedza 21.vietu.

Savukārt meiteņu konkurencē visātrāk finišu sasniedza Ukrainas, Norvēģijas un Nīderlandes sportistes. Elza Mestere gandrīz visu distanci soli solī veica kopā ar Baltkrievijas triatlonisti un spēja pašā finišā viņu apsteigt, izcīnot septīto vietu.

Triatlona distancē, kur bija jāpeld 250 metri, jābrauc astoņi kilometri ar velosipēdu un jāskrien 2,5 kilometrus, Savēlijs Suharževskis piekāpās Baltkrievijas pārstāvim, finišu sasniedzot otrais.

Starp jaunietēm ātrākā bija Daniela Leitāne. Dubultuzvara, finišējot vienam aiz otra, savās vecumgrupās tika Raimondam Levickim un Jēkabam Audzēvičam. Otrā vieta arī Laurai Laimiņai.

Īsākajā distancē, kur bija jāpeld 100 metri, uzvarēja Pauls Audzēvičs un Letīcija Veinberga, savukārt trešo vietu izcīnīja Kitija Siltumēna. Elvins Freijs tika pie uzvaras jaunākajā vecumgrupā.

Noslēdzoties junioru sacensībām, elites grupā uzvaras izcīnīja Latvijas triatlonisti Andrejs Dmitrijevs un Baiba Medne.

Nākamie nozīmīgākie starti Latvijas triatlonistiem būs 15.jūnijā Valgā un Valkā, kur norisināsies Latvijas čempionāts garajā distancē, kas ir ekvivalenta "Half Ironman" formātam, kur 1,9km peldēšanas posmam seko 90km velosegments un pusmaratona skriešana. Šim izturības izaicinājumam ir gatavojušies vairāk kā 20 sportisti, tostarp sievietes.