Panorāma

Pašvaldības grib lielāku pašnoteikšanos

Panorāma

Panorāma

Latvijas karogs plīvos Monblānā

Latvijas aktīvisti iecerējuši uzstādīt jaunu Ginesa rekordu

No 2018. gada 6. līdz 17. augustam Latvijas iniciatīvas grupa iecerējusi uznest Eiropas Savienības augstākajā virsotnē Monblānā desmit metrus garu mastu un tajā uzvilkt Latvijas karogu. Šī iecere ir pieteikta Ginesa rekordu grāmatā. Iniciatīvas grupā ietilpst dažādu nozaru pārstāvji, tajā skaitā studenti, uzņēmēji, sportisti, arhitekti, mediju speciālisti, dizaineri.

Šīs idejas iniciators ir uzņēmējs Aldis Kunšteins, kuram ideja radās jau pirms 10 gadiem. Brīdī, kad viņš kāpis lejā no kalna.

"Mēs varam darīt trakas lietas kopīgu mērķu vārdā, un šoreiz tas ir lepnums par savu valsti," teica Kunšteins.

Uznesot 10 metru garu mastu un uzvelkot karogu Eiropas augstākajā virsotnē - 4808 metru augstumā -, komanda grib uzstādīt arī Ginesa rekordu. "Pasaules praksē līdz šim nav bijis šāds mēģinājums un izaicinājums. Ļoti ceram, kas tas mums izdosies," viņš saka.

Grupas vadītājs ir pieredzējis alpīnists un orientierists Rolands Laveiķis, kas jau daudzkārt pabijis Monblānā. Arī citi grupas dalībnieki ir pieredzējuši kalnos kāpēji. Kunšteins par to, kāpēc vēlas šo paveikt:

“Lai meklētu sevi, pozitīvu emociju krāšana. Manī mīt piedzīvojumu un atklājēja gēns. Azarts un aizrautība un izaicinājums. Lepnums par savu valsti.”

Rolands Laveiķis, pieredzējis alpīnists, par savu motivāciju piedalīties šajā notikumā: “Mans galvenais hobijs ir kalni un piedzīvojumi. Sen nav kāpts Monblānā un tieši populārākajā maršrutā. Šī ir tā interesantā lieta, ko var darīt interesantā pasākumā un labā komandā.”

Savukārt burātājs Māris Birzulis par savu motivāciju saka tā: “Man tīk dzīves izaicinājumi.”

Iecerētais maršruts: 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti