Dienas ziņas

Mācību vietu izdodas saglabāt

Dienas ziņas

Starptautisks kokles festivāls Limbažos

Latvijā viesojas pasaules Miera skrējiens

Latvijā viesojas pasaules Miera skrējiens

Cauri Latvijai šajās dienās dodas p asaules Miera skrējiena Eiropas posma dalībnieki. Skrējiens tiek rīkots kopš 1987. gada, tā aizsācējs ir domātājs, mākslinieks un atlēts Šrī Činmojs. 

Nepilnu 30 gadu laikā skrējiena maršruts šķērsojis vairāk nekā simt valstis, tajā piedalījušies miljoniem dažādu nāciju, rasu un reliģiskās piederības cilvēku, paužot atbalstu idejai par mieru un vienlīdzību pasaulē. Vairāk nekā desmit gadus skrējienā piedalās arī Latvijas komanda.  

Latvijas teritoriju pasaules Miera skrējiena Eiropas posma dalībnieki sasniedz pēc aptuveni divām nedēļām ceļā no Maskavas, šonedēļ viņi jau ir netālu no Jēkabpils robežas. Kopā nepilna mēneša laikā plānots pieveikt 1800 kilometrus.

Miera skrējiena Latvijas komandas kapteine Gundega Gaile stāsta, ka maršruts sākās Maskavā: “11. jūnijā mēs izskrējām, mēs skrējām caur Krieviju, tad caur Baltkrieviju gājām un tad Latvijā caur Daugavpili - Jēkabpils, Ogre un Jelgava”.

Skrējienā piedalās starptautiska komanda 10 cilvēku sastāvā, dalībnieki ir no Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas, pat Brazīlijas.

Skrējiena dalībnieks no Kaļiņingradas Aleksejs ir profesionāls skrējējs, kas pieveicis vairākas maratona un ultramaratona distances. Miera skrējienā viņš piedalās jau 17 gadus.

“Iedvesmojos pats un sniedzu iedvesmu citiem cilvēkiem, tas ļoti palīdz, pašam nemanot, man nevajag tik daudz trenēties kaut kur stadionā vai parkā, vienkārši noskrienot stafeti, es jūtu, ka esmu izdarījis ko nozīmīgu sev un nedaudz arī pasaulei,” saka Aleksejs.

Daugavpilī skrējienam pievienojās arī Latvijas komanda. Skrējiena dalībniekam no Rīgas Emanuelam šis ir pirmais Miera skrējiens.

“Sajūtas nemaz tik viegli aprakstīt nav, jo tās ir dažādas, vienā brīdī ir grūtāk un vairāk kaut kas iekšēji pašam traucē, vienā brīdī ir vieglāk – vieglāk ir pasmaidīt, vieglāk ir kādam pamāt,” stāsta Emanuels.

Ik dienu skrējēji kopīgiem spēkiem pieveic aptuveni 100 kilometrus, stafetes veidā nododot cits citam aizdedzinātu lāpu – miera simbolu. Cauri pilsētām visi dalībnieki skrien kopā, aicinot kaut uz dažiem metriem pievienoties arī vietējos iedzīvotājus, neatkarīgi no viņu vecuma un fiziskās sagatavotības.

Miera skrējiena Latvijas komandas kapteine Gundega Gaile stāsta, ka “parasti mēs vai nu pa ceļam skrienot dziedam vai smaidām, vai mājam visiem ar roku, sūtām domās ko labu, tad cilvēki pasmaida”.

Skrējiens nav komerciāls, dalībnieki tajā piedalās par pašu līdzekļiem. Latvijā sastapt skrējiena dalībniekus būs iespējams līdz 29. jūnijam, kad komanda dosies uz Lietuvu. Kaļiņingradu sasniegt paredzēts 2. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti