Latvietis airē uz dēļa 100 kilometrus un uzvar Igaunijas populārajā maratonā

Andris Bisnieks, stāvot uz SUP dēļa, sestdien 18.aprīlī Igaunijā noairēja 95 kilometrus garo Vehandu upi un uzvarēja savā klasē. Vairāk kā 600 laivu konkurencē vēl vairākas Latvijas komandas laivas iekļuva godalgoto trijniekā.

No Tamula ezera Veru pilsētā līdz Peipusam Andris Bisnieks uz SUP (Stand Up Paddle) dēļa aizairējās 10 stundās, 50 minūtēs un 39 sekundēs, 95 kilometru distancē apsteidzot otrās vietas ieguvēju (11:18:22) par nepilnu pusstundu.

"Visgrūtākais bija gandrīz nepārtrauktais pretvējš. Kājās stāvot, to jūt stipri vairāk nekā sēdus laivā," pēc finiša pastāstīja Bisnieks un piebilda: "Nobraucieni pa vecajiem ūdensdzirnavu dambjiem, stāvot kājās uz dēļa, bija normāli."

Savās laivu klasēs Baltijas lielākajā airēšanas maratonā vietas labāko trijniekā izcīnīja arī citas laivas no Latvijas.

Vislielākā konkurence bija kanoe laivu klasē, kur starp pusotra simta laivām aiz uzvarētāju čehu divnieka (9:28:19,1) finišēja divas Latvijas ekipāžas, neļaujot uz pjedestāla kāpt vietējiem. Gatis Ozoliņa un Mārtiņa Zviedra kanoe finišu sasniedza 10 stundās, 23 minūtēs un 43,6 sekundēs, savukārt Jurija Seļezņova un Jevgēņija Blažēviča kanoe Vehandu maratonā finišēja pusstundu vēlāk (10:51:10,4).

Savukārt Jānis Saulītis un Ilze Balode (10:22:43,9) izcīnīja ne tikai otro vietu jauktajā smaiļu klasē, bet arī finišēja tuvu labāko trīsdesmitniekam sacensību kopvērtējumā.

Deviņu valstu kopvērtējumā visaugstāk - 18.vietā tika pieredzējušais Andris Stavro (9:50:14,6) un Jāņa Ramaņa un Linarda Volka veidotais divnieks (10:09:27,6), izcīnot 23.vietu.

Vienvietīgo kanoe klasē otro vietu trīs laivu konkurencē ieguva Ivars Sīmanis (12:43:54,8).

Crashes / 42 km from start / Võhandu Maraton 2015

Crashes, 42 km from start / Võhandu Maraton 2015

Posted by Võhandu Maraton on Sestdiena, 2015. gada 18. aprīlis

Daudz laivas līdz finišam netika un starp tām finiša protokolā redzamas arī Latvijas komandas pārstāves. Maratona noslēdzošie airētāji savu mērķi sasniedza 20 un pat 21 stundu laikā.