Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Drīz militārās mācības «Namejs 2018»

Latvietim zelta medaļa Pasaules kokgāzēju čempionātā

Latvietim zelta medaļa Pasaules kokgāzēju čempionātā

Pasaules kokgāzēju čempionātā pirmo reizi izskanējusi Latvijas himna. Vienā no piecām disciplīnām zelta medaļu izcīnījis Pēteris Ķepītis. Savukārt Latvijas kokgāzēju komanda kopvērtējumā šogad ierindojusies 13. vietā. 

Pēteris Ķepītis ir pasaules čempions kokgāšanā kobinētās sagarumošanas disciplīnā, mājās Smiltenē viņš pārvedis zelta medaļu un īpašas atmiņas par Norvēģijā, Lilehammerē aizvadīto pasaules čempionātu.

“Par godu man tā bija pirmā reize, kad tika atskaņota (Latvijas) valsts himna. Sajūtas tādas diezgan  īpašas, grūti pat aprakstīt,” stāstīja Ķepītis

Šogad čempionātā piedalījās 28 dalībvalstis, kas arī U24 grupā nozīmēja Latvijas pārstāvim 27 konkurentus. Ķepītis gan uzvaru šajā disciplīnā izcīnījis pārliecinoši.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem līdzīga situācija - godalgota vieta kombinētās sagarumošanas disciplīnā Pētera Ķepīša tēvam Gvido. Ar dažām atšķirībām - toreiz tēvs pirmoreiz startēja sacensībās, tās bija vietēja mēroga un konkurence Latvijā tobrīd bija daudz lielāka nekā šobrīd.

“Vienkārši atlika ieraudzīt, ka trenējas tēvs, brālis un vēl pārējā komanda trenējās, brauca un tiešām sasniedza labus rezultātus. Latvijai augstākā vieta ir bijusi 5. vieta kopvērtējumā kā valstij starp 30 valstīm, kas, manuprāt, ir ļoti labs rezultāts, ja ņemam vērā, ka tādas mežsaimnieciski attīstītas valstis kā Zviedrija, Somija, Norvēģija ir palikušas aiz mums diezgan bieži,” stāstīja Ķepītis.

Vienīgā vieta, kur šī sporta veida pārstāvjus sagatavo, ir Ogres tehnikums, bet reti kurš tā absolvents turpina trenēties. Gvido Ķepītis pastāstīja, ka šis sporta veids prasa lielu treniņu.

“Kā ikdienā jūs lietojat dakšiņu, nazi, karoti, tā zāģis ir tas pats. Zāģis ir tās pašas tavas rokas, tikai mazliet garākas. Ne es viņus futbolu mācīšu spēlēt, ne hokeju, nu, šī ir tā lieta, ko es varu pamācīt. Tā līdzīgi notika arī ar medību lietām. Tā viņi man līdzi dzīvoja. Droši, ka jaunākais saindējās nedaudz varbūt no manis, varbūt no brāļa,” stāstīja kokgāzēja Pētera Ķepīša tēvs Gvido Ķepītis.

No čempionāta Pēteris Ķepītis mājās atvedis vēl vienu diplomu par iegūto 6.vietu ķēžu maiņas disciplīnā. Tā sacensībās ir pats pirmais pārbaudījums no visiem pieciem, pēc tam ar tieši to pašu zāģi jāstartē visās disciplīnās.

Sacensībās Ķepītis ķēdi zāģim nomainīja 12,28 sekundēs, mājās trenējoties vienreiz nomainījis ķēdi pat 8,9 sekundēs. Viņa mērķis, protams, ir zelta medaļa čempionātā kopvērtējumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti