Latvieši pārsteidz riteņbraukšanas un skriešanas sacensībās Igaunijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijā notika divi lieli tautas sporta pasākumi, kuros piedalījās arī pārstāvji no Latvijas. Ceturto reizi risinājās Tartu maratons, savukārt 11. reizi kalnu riteņbraucēji tikās "Haanja 100". Lielākos pārsteigumus sagādāja Oskars Muižnieks un Valdis Ņilovs.

Oskars Muižnieks rādīja trillera cienīgu sniegumu prestižajās 100 kilometru kalnu riteņbraukšanas sacensībās.

Pirmajā trešdaļā viņš bija paspējis nobraukt aptuveni 10 kilometrus ar mīkstu riepu un atkrist uz 35.vietu, tad nomainīt aizmugurējo ratu un līdz finišam (04:30:03,5) aizcīnīties līdz otrai vietai, finišā uzvarētājam zaudējot nieka četras sekundes.

Sieviešu konkurencē ceturtā finišēja Ingrīda Šmite (05:38:10,4), no labāko trijnieka atpaliekot mazāk par trim minūtēm. Jāpiebilst, ka abi pārstāvēja komandu "Trek Team". Komandu ieskaitē trešo vietu izcīnīja "Smiltene", kuras trīs pārstāvji ierindojās no 10. līdz 14.vietai.

Savukārt Tartu maratona 42,195 kilometru distanci ātrāk par trim stundām pieveica trīs skrējēji no Latvijas.

Sacensību komentētājs jau pirms starta paziņoja, ka dalībnieku vidū ir Valdis Ņilovs, kurš tikai nedēļu iepriekš Grieķijas vēsturiskajā skrējienā no Atēnām uz Spartu izcīnīja 10.vietu.

Tartu maratonā ogrēnietis finišēja 8.vietā ar rezultātu - divas stundas un 45 minūtes. Bez viņa ātrāk par trim stundām noskrēja Ritvars Lērme (02:58:10) un Andis Geste (02:59:18), kuriem 16. un 18.vietas.

Ritvars Lērme maratonu skrēja ceturto nedēļas nogali pēc kārtas (Viļņa, Valmiera, Varšava, Tartu) un visas reizes finišējis ātrāk par trim stundām gluži tāpat, kā pavasarī MIlānā un Rīgā. Savukārt Andis Geste Tartu skrēja savu pirmo maratonu.

Pusmaratona distancē vislabāk veicās Gunāram Ķeģim (01:16:54), viņam 7.vieta. 10 kilometru distancē 8.vieta Artūram Medvedam (34:56). Dāmu konkurencē Latvijas skrējējām kaimiņzemē bijuši pieticīgāki rezultāti.

Ziņots, ka Rīgā un Liepājā 4.oktobrī noslēdzās sezona stadiona skrējienos.