Lapsu rogainingā uzvaras tiek pieredzes bagātākajiem orientieristiem

Nu jau par tradīciju kļuvis novembra sākumā notiekošais Lapsu rogainings Pārgaujā, Gaujas Nacionālajā parkā (GNP). Sestdien, 7.novembrī, aptuveni pustūkstotis šī sporta veida piekritēju pulcējās pie Ungura ezera, lai komandās pa diviem līdz četriem dalībniekiem meklētu organizatoru sarūpētos kontrolpunktus.

12 stundu sporta klasē uzvara jau iepriekš tika prognozēta lietpratēja Jāņa Krūmiņa duetam ar pieredzējušo Kristapu Epneru. Viņu komanda "Piedzīvojumu meklētāji" savāca 169 punktus. Tomēr triumfs nebūt nebija galvas tiesu pārāks par tuvākajiem sekotājiem, jo otrās vietas ieguvēji - Uldis Žimants un Alberts Jasāns - ar komandu "Isostar" savāca tikpat daudz punktus un uzvarētājus nācās noteikt pēc trasē pavadītā laika. Ja pirmajai vietai no kontrollaika palika neiztērētas 11 minūtes, tad otrās vietas ieguvēju sacensību centrā ieradās tikai trīs minūtes un 20 sekundes pirms desmitiem vakarā.

Trešajā vietā ierindojās jauktās ieskaites uzvarētāji Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš, kuru komanda "Serious Intent" 12 stundās savāca 158 punktus. Tikai par diviem punktiem (156p.) atpalika otrās vietas ieguvēji - Alvita un Andris Mirecki ar komandu "Paleju buki". Abas veterānu komandas apsteidza daudzus jaunākus rogaininga cienītājus.

77 komandu konkurencē piektajā un sestajā vietā ierindojās trešā punktiem bagātākā vīru komanda "Green Power Shoes" (156p.) un trešā komanda jaukto dzimumu ieskaitē "Liedagi-35" (154p.).

Sieviešu konkurencē uzvarēja Aiva Jakovela un Alda Bražūne ar komandu "Ozona Unda" (125p.), aiz sevis atstājot labākās juniores Beāti Zaļaiskalni un Anniju Annu Zaļaiskalni (komanda "Zaļās māsas" 109.p.) un labāko sieviešu veterānu komandu "Millimallikas" no Igaunijas.

Dažādās vecumgrupās uz goda pjedestāla kāpa arī komandas "Mona V", "Carpe Diem! Pro", "Festina Lente", "Kāpa LR", "Asie pipari", "LatLat 3", "Piektais Virziens", "Malači", "Pozitīvie Skorpioni", "Crazy Sisters", "SK Dzērvene", "KĀ2", "Sēlijas mežs", "Marvela", "Taka 2015", "Kāpa VR" un "Avantūristi".

Pēc šīm sacensībām kļūs zināmi uzvarētāji arī Latvijas kausa kopvērtējumā, kurā tiek vērtētas katra dalībnieka sezonas četras punktiem vērtīgākās rogaininga sacensības.

Sešu stundu ieskaitē uzvaru kopvērtējumā izcīnīja divi Jāņi - Butāns un Naglis ar komandu "Meridiāns JJ Top", savācot 98 punktus. Par viņiem vairāk punktus (100p.) savāca "Riga Adventure Team 1-2-3" ar Māri Stuci un Artūru Kļaviņu, taču nokavējot kontrollaiku par vairāk nekā četrām minūtēm, tika saņemts piecu punktu sods un samierināšanās ar trešo vietu.

Komanda "Isostar lapsas" uzvarēja ne tikai jauktajā ieskaitē, bet arī izcīnīja augsto otro vietu kopvērtējumā. Jānis Kūms, Zane un Valdis Tilti savāca 96 punktus.

Trešo vietu vīriešu ieskaitē izcīnīja "Team Auseklis", savukārt otrajā un trešajā vietā abu dzimumu ieskaitē ierindojās "42km.lv" un "Piedzīvojumu meklētāji". Sieviešu konkurencē uzvarēja "Meitenes zeltenes", kurām sekoja "VSK Noskrien Meitenes" un "daSilas". Ģimeņu ieskaitē, kurā piedalījās 12 komandas, visvairāk punktus sapelnīja "Pastaiga mežā", "Kāpostgalvas" un "Fantastiskais četrnieks".

Velosipēdu rogainingā četrās stundās uzvaras laurus plūca Edgars Bričonoks un Kārlis Baltacis ar komandu "Kāpa" (114p.). Tikai par trim punktiem atpalika spēcīgākā jauktā komanda "Mākonītis" ar Ingrīdu Šmiti un Mārtiņu Lasmani. Savukārt stiprākā dāmu komanda "Meitenes no Cēsīm" ar Aigu Strazdiņu un Mārīti Knētu ierindojās augstajā septītajā vietā ar 99 punktiem.

Sezonu noslēdzošās rogaininga sacensības notiks jau pavisam drīz - 21.novembrī galvaspilsētā. Latvijas kausa noslēdzošais posms "Rīgas rogainings" Pārdaugavā būs vienas no masveidīgākajām sacensībām šajā sezonā, kur komandas pēc savas izvēles apmeklē kontrolpunktus ar dažādu vērtību, mēģinot noteiktā kontrollaikā savākt pēc iespējas lielāku punktu summu.