Kuldīgas pusmaratonā uzvaras Serjoginam un Kažemākai

9.augustā notika 9.Kuldīgas pusmaratons, kurā par uzvarētājiem kļuva Dmitrijs Serjogins un Anita Kažemāka. Četrās distancēs piedalījās 1439 skrējēji.

Pusmaratona (21,097 km) uzvarētājs Dmitrijs Serjogins finišēja ar rezultātu 01:10:28, aiz kura otrajā un trešajā vietā ierindojās kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (01:11:15) un Rolands Kaimiņš (01:11:38).

Sievietēm ātrākā Kuldīgas pusmaratona distancē bija A.Kažemāka (01:20:05), otrajā vietā atstājot Salacgrīvas pārstāvi Jolantu Liepiņu (01:21:07), bet trešajā - basketbolisti Lieni Bernsoni (01:27:08). Kopējais finišējušo dalībnieku skaits pusmaratona distancē bija 455 skrējēji.

10,5 kilometru skrējienā ātrākie bija Jānis Girgensons (00:34:01) un Jeļena Ābele 00:38:43. Tautas skrējienā (5,27 km) uzvarēja Andris Jubelis (00:16:48) un Līga Jansone (00:19:55). 10,5 kilometru distancē finišēja 338 skrējēji, savukārt tautas klasē bija 289 dalībnieki. Ar bērnu distances 357 skrējējiem kopējais dalībnieku skaits sasniedza 1439 finišētājus.

Kuldīgas pusmaratons bija arī seriāla "Skrien Latvija" 5. posms. Šobrīd "Skrien Latvija" ir aizvadīti jau pieci posmi no septiņiem, un vīriešu konkurencē līderpozīcijas saglabā kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, kuram seko Rolands Kaimiņš ar brāli Kristapu Kaimiņu.  Sieviešu konkurencē Kitija Valtere atdeva kopvērtējuma vadību Jolantai Liepiņai, jo Kuldīgā izvēlējās pamēģināt spēkus divreiz īsākajā 10,5 kilometru skrējienā. Līdz sezonas noslēgumam atlikuši divi seriāla posmi, kuros sezonas kopvērtējumu cer uzvarēt bijusī Latvijas vieglatlētikas izlases soļotāja Anita Kažēmāka, kura pirmajos divos posmos Rēzeknē un Biķerniekos nepiedalījās, taču kopvērtējumā tiek rēķināti pieci labākie rezultāti no sezonas septiņiem skrējieniem.

"Nike 10,5km" distances sezonas kopvērtējumā pēc Kuldīgas posma līderi ir Mārtiņš Jocis un Diāna Panovska. Komandu vērtējumā Kuldīgā uzvarēja "VSK Noskrien/Adidas", kurai sekoja "Sportland/Nike-2" un "Sportlat" komandas. Sezonas kopvērtējumā trešo vietu saglabā "Veikals Maratons/Asics", kurai seriāla nākamajā posmā būs jācīnās par trešās vietas saglabāšanu ar komandu "Sportlat". Paredzams, ka seriāla pirmspēdējā posmā, kas Valmierā notiks 21.augustā, uz kopvērtējuma otro pozīciju pakāpsies "Sportland/Nike-2" komanda, lai pēdējā posmā, kas 11.oktobrī norisināsies Siguldā, cīnītos par uzvaru ar komandu "VSK Noskrien/Adidas".