Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils slimnīca stiprina sadarbību ar RSU

Amatas novadā aug jauna sportistu paaudze

Krīzes laikā Amatā dibināts sporta klubs izcīnījis jau 548 medaļas

Lai sasniegtu augstas virsotnes sportā, galvenais ir apņēmība un gribasspēks. To pierādījuši Amatas novada sporta kluba „Ašais” sportisti un treneris. Kopīgiem spēkiem savas pastāvēšanas  astoņu gadu laikā viņi guvuši neskaitāmas uzvaras vieglatlētikas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās. pierādot to, ka spēj konkurēt arī ar lielākiem pilsētu vieglatlētikas klubiem.

Sporta klubs „Ašais” Drabešu skolā darboties sāka 2008. gadā radot vietējiem jauniešiem iespēju ar sportu nodarboties ne tikai skolas noteiktajās sporta stundās, bet jau klubā, kas specializējas uz vieglatlētiku.

"Sākums bija gauži vienkāršs: bija krīzes laiks, naudas vairāk nebija. Skola bērnus vairs nevarēja atbalstīt. Nu, nekas cits neatlika, kā sākt pašiem dibināt biedrību, meklēt līdzekļus," atminas sporta kluba "Ašais" treneris Austris Āboliņš.

Klubā, protams, ir bērni un jaunieši, kas trenējas pirmo gadu, bet ir arī tādi, ko varētu dēvēt par kluba veterāniem un kas tajā darbojas jau no pirmsākumiem.

"Tā nav garlaicīga atnākšana uz svaru zāli vai treniņi. Tas katru reizi ir piedzīvojums, mēs uzzinām ko jaunu, mēs iegūstam dzīvē jaunu un mēs dodamies arī apkārt trakos piedzīvojumos. Tas nav tikai vienmuļš treniņš, kas varbūt daudzus arī atbaida. Protams, ir arī smagi," stāsta Kristians Potašovs, kurš sporta klubā trenējas jau septīto gadu.

Sporta klubā pašlaik trenējas gan pilsētas, gan pagasta bērni. Astoņu gadu laikā "ašie" ir spējuši savākt 548 medaļas.

"Es esmu praktiski pirmais ātrākais savā grupā Latvijā un esmu sacensībās vienmēr pirmais," lepojas Roberts Aleksis Glazers, kurš sporta klubā trenējas jau trešo gadu.

"Ašajos" daudz tiek strādāts pie attieksmes un audzināšanas, jo sports sagatavo bērnu ne tikai fiziski, bet veido arī raksturu. "Vienalga, vai viņš būs čempions vai nebūs, ja, raksturu viņš būs norūdījis, tad griba viņam būs attīstīta. Man liekas, ka tas jau ir baigais ieguvums," uzsver Āboliņš.

Sporta kluba attīstībā nāk par labu arī apkārtējiem iedzīvotājiem, jo attīstoties un paplašinoties sporta klubam, iespējas nodarboties ar sportu parādās aizvien vairāk cilvēkiem. Tāda ir arī Āboliņa vīzija, radīt sporta centru visam Drabešu pagastam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti