Dienas ziņas

Sociālais uzņēmums – darba iespēja jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Orientēšanās spēle «Latvija»

Kandavā trešo reizi aizvadīta orientēšanās spēle «Latvija»

Jau trešo reizi Kandavā aizvadīta orientēšanās spēle ''Latvija'', kurā līdzās ātrumam nepieciešamas arī ģeogrāfijas zināšanas. Šogad kontrolpunktos pie apdzīvotām vietām pirmo reizi  iekļauti arī dabas rezervāti, ezeri un kalni.

Neraugoties uz rudens drēgnumu un lietus lāsēm, Kārļa Mīlenbaha stadionā valda azarts un zinātkāre. Mērogā 1:6000 izveidotajā Latvijas kontūrā orientēšanās spēles dalībniekiem jāatrod deviņas lielās pilsētas, kā arī ezeri, kalni un dabas parki. Turklāt uzdevums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kļuvis grūtāks.

Orientēšanās spēle "Latvija" apvieno gan fiziskās aktivitātes, gan ģeogrāfijas zināšanas. Uzvarētājs ir tas, kurš visātrāk distanci pabeidz bez kļūdām.

Zemītes pamatskolas audzēkne Samanta atzina, ka uzdevums ir paveicams, ja labi zina Latvijas kontūrkarti. Spēles dalībnieks no K.Mīlenbaha vidusskolas Rihards uzskata, ka šoreiz spēle bijusi interesantāka, atzīstot, ka viņš mazāk zina Vidzemes reģionu.

Pēc dažādām grūtības pakāpēm Latvijas kontūrā izveidotas četras distances. Ātrākie  distanci pieveic pāris minūtēs, bet dažiem nepieciešamas pat piecpadsmit minūtes.

"Tur uzreiz rāda, kurš kaut cik pārzin Latvijas teritoriju, tam rezultāts ir labs. Kad apzinās, kas ir kur un zina vismaz apmēram, kurā vietā jāmeklē attiecīgais kalns vai rezervāts, tad iet ātrāk," piebilda Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis, sacensību tiesnesis Aigars Vārna.

Orientēšanās spēle ''Latvija'' Kandavā notiek trešo reizi. Nākamgad, atzīmējot mūsu valsts simtgadi,  ecerēts pārbaudīt arī skolēnu zināšanas literatūrā, kontrolpunktus papildinot ar mūsu rakstnieku dzimtajām vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt