«Jūrmalas sporta svētkos» noskaidroti Latvijas ātrākie skrējēji un nūjotāji

Svētdien, 25.septembrī, Majoru pludmalē norisinājās ikgadējie “Jūrmalas sporta svētki” visu paaudžu skriešanas un nūjošanas profesionāļiem un šo sporta veidu entuziastiem, informēja pasākuma rīkotāji. 

Sporta svētku 10 kilometru distancē uzvaras laurus plūca godalgotā vieglatlēte Ilona Marhele un SK “Metroons” skrējējs Jānis Girgensons, savukārt nūjošanas čempionāta 4.posmā “Zemgales kauss” 21 kilometra distancē pārliecinoši ātrākie izrādījās Sergejs Bogdanovs un Māra Lākute.

Ātrākās nūjotājas 21 kilometru distancē sieviešu konkurencē šogad bija Māra Lākute, uzrādot laiku 2 stundas 25 minūtes un 15 sekundes, kā otrā finišēja Vivita Runģe (2:31:49), bet goda pjedestālu noslēdza Liene Beihmane-Veitmane (2:32:41).

Vīriešu kategorijā uzvaru guva Sergejs Bogdanovs (2:18:52), otro vietu izcīnīja Nauris Rūdulis, uzrādot laiku 2 stundas 20 minūtes un 11 sekundes, un godpilno trešo vietu ieguva Agris Puriņš (2:23:39). 10 kilometru nūjošanas distancē vīriešu konkurencē uzvaru guva Jurijs Misjuns, savukārt sieviešu kategorijā ātrākā bija Ingūna Sevostjanova.

10 kilometru skrējiena līderis vīriešu konkurencē šogad bija Jānis Girgensons (29 min. un 27 sek.), uzreiz aiz sevis atstājot Dmitriju Serjorinu (30 min., 18 sek.) un Reini Hartmani (30 min. 44 sek.). Sieviešu kategorijā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ilona Marhele ar laiku 36 min. un 15 sek., savukārt otrajā un trešajā vietā ierindojās Vera Djakova (38 min. 17 sek.) un Līga Girgensone (39 min., 13 sek.).

SK “Metroons” skrējējs Jānis Girgensons, “Jūrmalas sporta svētku” 10 kilometru distances uzvarētājs atzina: “Jau pirms diviem gadiem šādu distanci pa smiltīm esmu skrējis, un pieredze skriešanā pa šādu segumu man bija, bet to, kā šodien ies, es nezināju līdz pat distances beigām. Nedēļas laikā daži treniņi izpalika, un uz sacensībām nācu ar domu – kā būs, tā būs, taču izdevās labāk nekā cerēts. Ņemot vērā šodienas datumu, laiks bija vienkārši lielisks. Biju gatavojies pat lietum, taču saulīte priecēja visas distances garumā, un skriešanas laikā varēja pat kārtīgi sasildīties.“

Kā ierasts, viena no plašāk pārstāvētajām sporta svētku distancēm bija 5 kilometru garais tautas skrējiens. Tajā šogad ātrākais izrādījās Dmitrijs Jurkevičs, uzrādot pārsteidzošu laiku 14 minūtes un 27 sekundes, un gandrīz par divām minūtēm pārspējot pagājušā gada uzvarētāja rezultātu.

Iepriekšējā gada 10 kilometru distances uzvarētājs Jānis Višķers šogad startēja veselās divas distancēs, izcīnot otro vietu 5km skrējienā (14min., 34 sek.) un trešo vietu 10 kilometru nūjošanas distancē. Goda pjedestālu 5km skrējienā noslēdza Kristaps Bērziņš (14 min., 55 sek.). Sieviešu konkurencē ātrākā 5km distancē finišēja Agnese Pastare ar laiku 17 minūtes un 28 sekundes, aiz sevis atstājot Gunu Ģērmani (17 min. 37 sek.) un Gundegu Heidingeri (18 min. 8 sek.).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti