Jūrmalā pusmaratona trasē – arī krāsaini posmi

Sestdien, 2.jūlijā, notiks Jūrmalas pusmaratons, kas pulcēs skriešanas entuziastus un profesionālus sportistus no visas Latvijas un ārvalstīm.

Jūrmalas pusmaratona distanci  izstrādājusi Latvijas garo distanču skrējēja Anita Kažemāka, kas Jūrmalas pusmaratonā turpinās gatavoties olimpiskajām spēlēm, gaidot gala atbildi par ceļazīmi uz Rio.

Jūrmalas pusmaratona ietvaros notiks arī Latvijā pirmais Krāsu skrējiens, kurā dalībniekiem 5km distances laikā būs iespēja piedzīvot krāsu festivāla sajūtas.

Krāsu skrējiens ir unikāls un populārs visā pasaulē – katru gadu tas norisinās vairāk kā 33 pasaules valstīs, šogad arī Jūrmalā, Latvijā. Jūrmalas Krāsu skrējienā būs ierīkoti īpaši krāsu punkti katrā kilometrā, un katrā posmā dalībnieki skries cauri citai krāsai - jūras zilai, vasaras dzeltenai,  spilgti oranžai un rozā krāsai.

Jūrmalas skriešanas svētku ietvaros tiks piedāvāta plaša sportisko aktivitāšu programma visai ģimenei. Neatkarīgi no fiziskās sagatavotības pakāpes ikvienam interesentam būs iespēja skriet pusmaratonu vai piedalīties kādā citā no četrām distancēm skrienot, soļojot vai nūjojot.

Kopumā šajā sporta pasākumā būs četras distances – „Turkish Airlines” pusmaratona jeb 21 kilometru distance, „Inbox.lv” 10 kilometru distance, kā arī Jūrmalas Krāsu skrējiena 5 kilometru distance un „Lego” 500 metru līdz viena kilometra distance bērniem līdz 12 gadu vecumam. Krāsas tiks izmantotas tikai 5km distancē. Distanci var veikt skrienot, nūjojot, dejojot vai vienkārši pastaigājoties, izbaudot festivāla atmosfēru, ko nodrošinās „Samba De Riga” bundzinieku un Latvijā zināmu DJ muzikāls pavadījums.

Krāsu skrējienā tiks izmantota licencēta pārtikas krāsviela, kas ir 100% dabīga un nekaitīga gan apkārtējai videi, gan cilvēkiem. Vēlamais Jūrmalas krāsu skrējiena tērps – balts apģērbs un saulesbrilles. Visos piecos krāsu skrējiena punktos dalībniekus iemūžinās fotogrāfi, un fotogrāfijas būs pieejamas pēc sacensībām. Distances finišā būs pieejama tīrīšanas zona, kur organizatoru personāls ar gaisa pūtējiem sagaidīs dalībniekus un nopūtīs lieko krāsas pulveri.

Interesanti fakti par Krāsu skrējienu:

- Krāsu skrējiens katru gadu norisinās 40 pasaules valstīs, vairāk nekā 200 dažādās pilsētās.
- 2014. gadā Krāsu skrējiens notika Parīzē, kur viens no krāsu punktiem bija tieši zem Eifeļa torņa, no kur tika mestas krāsas.
- Katru gadu visā pasaulē Krāsu skrējienā piedalās vairāki miljoni pasaules iedzīvotāju, dalībnieku skaits katru gadu strauji pieaug.
- Aptuveni 60% no distances dalībniekiem “Laimīgie 5km” ir pirmā sporta distance, ko tie veikuši.
- Krāsu skrējiens visā pasaulē nes ne tikai prieku, bet arī mīlestību – kopš 2011.gada vairāk kā 87 000 cilvēku ir atzinuši, ka Krāsu skrējienā satikuši savu otru pusi, vairāk kā 9 000 pāru pirmais randiņš bija Krāsu skrējiena laikā, kopumā izteikti 654 bildinājumi un atzīmētas 35 kāzas.
- Krāsu skrējiena dalībnieki kopā noskrējuši vairāk nekā 15 miljonus jūdzes visā pasaulē, kas ir tikpat kā 71 reizi aizbraukt līdz mēnesim un atpakaļ vai arī 622 reizes apkārt zemeslodei.
- Kopš 2014. gada Krāsu skrējiens citviet pasaulē notiek arī nakts laikā, tad krāsu skrējienā tiek izmantotas krāsas, kas spīd tumsā.

Iepriekš reģistrēties Jūrmalas krāsu skrējiena sacensībām, iepazīties ar trasēm un nolikumu var līdz 29.jūnijam mājaslapā.  Reģistrējoties līdz 30. jūnijam, dalības maksa „Turkish Airlines” distancē ir 15 EUR, 10km distancē 9 EUR, bet Jūrmalas Krāsu skrējienā 8 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, reģistrējoties dalībai LEGO bērnu distancēs pirms sacensībām mājas lapā, dalība bez maksas.

Iepazīties ar Baltijas maratoni plānotajiem 2016. gada sezonas tautas sporta pasākumiem, noteikumiem, dalības maksu un distanču maršrutiem, kā arī reģistrēties dalībai var elektroniski mājas lapā www.baltijasmaratoni.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti