Jūrkalnē sestdien pulcēsies makšķernieki

Sestdien Jūrkalnē notiks makšķerēšanas festivāls un Latvijas jūras makšķerēšanas čempionāts no krasta. Pasākums notiek jau astoto reizi, kurā pārsvarā piedalās dalībnieki no Kurzemes un Rīgas.

Katrā komandā ir divi makšķernieki. Zināms, ka festivālam pieteikušās vairāk nekā 70 komandas.

Dalībnieki drīkstēs ūdenī iebrist ne dziļāk, kā to pieļauj īsie zābaki, tātad līdz celim.

Augstāko vietu Latvijas čempionātā iegūs komanda ar lielāko loma svaru. Vienāda svara gadījumā priekšrocība būs komandai, kuras lomā ir mazāks zivju skaits.  

Makšķernieku festivālsInga Ozola

  "Katrai komandai ir 40 metru norobežota zona gar krasta līniju. Makšķerniekus tā jūras tēma aizrauj. Un viņi ar prieku brauc un piedalās. Lomos parasti ķer visu veidu bušu sugas. Trāpās pa kādai mencai. Ir bijuši gadījumi, arī, kad kāds lasēns skrien. Bet tā kā lašiem šobrīd ir aizliegums, tad laši ieskaitē neiet," par pasākuma norisi pastāstīja galvenais tiesnesis un Latvijas makšķernieku sporta federācijas valdes loceklis Egils Draudiņš.

  Makšķerniekiem svarīgi arī laikapstākļi. Šoreiz sola gan lietu, gan sauli. "No vēja virziena varēs redzēt, kā iešūpos vai nomierinās jūru," teica Draudiņš, norādot, ka šogad gaida jaunus pārsteigumus laikapstākļu ziņā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tautas sports
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti