Jelgavas nakts pusmaratonā – jauna trase

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Baltijā lielākais skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” piektais posms šogad notiks 22.jūlijā Jelgavā, piedāvājot vairākiem tūkstošiem aktīva dzīvesveida cienītāju pārbaudīt spēkus vienīgajā nakts pusmaratonā Latvijā.

Kamēr izturīgākie kilometrus skaitīs 21 kilometra distances jaunajā trasē, citi mērosies spēkiem piecu, desmit kilometru skrējienā vai izaicinās sevi nūjojot. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz pasākuma centrs atradīsies vienā no Jelgavas krāšņākajām vietām - Pasta salā. Šeit dienu pirms starta norisināsies tradicionālais EXPO, bet pasākuma dienā tiks izvietotas reģistrācijas un numuru izsniegšanas teltis, tirdzniecības un atpūtas zonas, radošās darbnīcas bērniem.

Jelgavas Sporta servisa centra pārstāve, skriešanas treniņu līdzorganizatore un aktīva skriešanas seriāla dalībniece Aļona Fomenko atzīst, ka Jelgavas nakts pusmaratons kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu pilsētas sporta dzīvē: “Šis pasākums jelgavniekiem ir lieli svētki, kurus mēs ar nepacietību visi gaidām. Ņemot vērā, ka skrējiena trase izveidota, iekļaujot daudzus pilsētai nozīmīgus kultūras objektus, esmu pārliecināta, ka ikviens jelgavnieks varēs lepoties ar savu piederību Jelgavai.” Tā kā pasākuma programma ar apbalvošanas ceremoniju un koncertiem noslēgsies vien pēc pusnakts, dalībniekiem būs iespēja nakšņot telšu pilsētiņā, tādējādi maksimāli izbaudot vasaras nakti Jelgavā.

Viena no Jelgavas nakts pusmaratona ievērojamākajām novitātēm ir jaunā desmit un divdesmit viena kilometra trase. To izstrādājuši tādi Latvijas labākie garo distanču skrējēji kā Jānis Girgensons, Kaspars Gabaliņš - Briška, daudzu titulētu skrējēju treneris Juris Beļinskis, kā arī ar idejām iesaistījusies Jeļena Prokopčuka.

Trase jo sevišķi interesanta būs dalībniekiem, kas piedalījušies visus iepriekšējos gadus. Šogad desmit kilometru aplis aptvers arī Lielupes labo krastu un vedīs skrējējus Rīgas virzienā līdz pat Zemgales Olimpiskajam sporta centram.

Lai  sagatavošanās process būtu ne vien spēcīgs, bet arī aizraujošs, pasākuma organizatori 4. jūlija vakarā ikvienu aicināja uz īpašu tematisko treniņu Pasta salā Jelgavā. Kopā ar Latvijas izcilākajiem garo distanču skrējējiem notika treniņskrējiens pa pilsētas ielām, bet pēc tā bija iespēja saņemt ekspertu padomus un piedalīties seminārā par aktuālām tēmām, kas saistītas ar skriešanu.

Skrējējs Jānis Girgensons otrdienas pēcpusdienā medijiem un sporta draugiem atklāja, ka nopietni gatavojas šim skrējienam un labprāt sastādīs konkurenci citiem Latvijas ātrākajiem pusmaratonistiem: “Kompānija ar, ko pacīnīties trasē būs laba - esmu dzirdējis, ka startēs gan Serjogins, Višķers, gan arī olimpisko spēļu dalībnieks, lietuvietis Valds Dopolsks. J.Girgensons atzīmēja, ka jauno trasi vērtē kā ļoti piemērotu, lai uzrādītu teicamu sniegumu: “Tā ir ātra, jo nav augstu pacēlumu un reljefu, kā arī 10 kilometru aplī ir tikai viens 180 grādu pagrieziens.”

Skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” piektais posms Jelgavas nakts pusmaratons notiks jau ceturto gadu. Pērn tas uz starta pulcēja vairāk kā četrus tūkstošus dalībnieku, tādējādi ieejot skriešanas seriāla vēsturē kā skrējiens ar visu laiku lielāko dalībnieku skaitu.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija pasākumam - www.bigbankskrienlatvija.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti