Dienas ziņas

Jostas ar Valdgales pagasta vēsturi

Dienas ziņas

LU Botāniskajā dārzā uzziedējusi alojlapu juka

Jelgavā makšķerēšanas festivāls bērniem

Jelgavā aizvadīts bērnu makšķerēšanas festivāls

Jelgavā aizvadīts jau otrais makšķerēšanas festivāls, kurā par lielāko zivi sacentās 3 līdz 14 gadus veci makšķernieki. Noķert kādu zivi izdevās vien katram otrajam dalībniekam. Tomēr atrauties no telefoniem un datoriem, lai kopīgi ar ģimeni atpūstos pie dabas, izdevās visiem.    

Jelgavā aizvadīts jau otrais makšķerēšanas festivāls, kurā par lielāko zivi sacentās 3 līdz 14 gadus veci makšķernieki. Noķert kādu zivi izdevās vien katram otrajam dalībniekam. Tomēr atrauties no telefoniem un datoriem, lai kopīgi ar ģimeni atpūstos pie dabas, izdevās visiem.    

Daudzveidīgie zivju resursi lielākajā Zemgales upē allaž vilinājuši makšķerniekus. Šoreiz Lielupes labā krasta promenādē makšķerēšanu apguva un lielāko zivi mēģināja izvilkt vairāk nekā piecdesmit bērni.

Bērnu makšķerēšanas festivāla uzvarētāja Marta atzina, ka tā “ir ļoti laba ideja, tāpēc, ka parasti ir pieaugušo makšķerēšanas sacensības, bet bērniem arī gribas piedalīties sacensībās”.

Dalībnieku vecums ir visai dažāds, no trīs līdz 14 gadiem. Lielākais loms šajās sacensībās tikai nedaudz pārsniedz simts gramus, tomēr prieks pat par pludiņa sakustēšanos ir vienlīdz liels gan lieliem, gan maziem.

“10-12 gados jau varbūt grib ko lielāku, bet šobrīd jau process tikai interesē. Īsi pirms sākās sacensības noķēra, bet tagad nav vairs…” pastāstīja kāda festivāla dalībnieka tētis Marks.

Festivāla idejas autori ir divi kaislīgi makšķernieki, kuri nosmej, ka jaunībā darījuši daudz blēņu, tāpēc tagad vēlējušies izdarīt ko labu.

Festivāla idejas līdzautors Kārlis Goldmanis smejoties atzina, ka festivāls ir izveidots bērniem, kur “bērni māca vecākus dzīvot, jo te jau ir tā, ka vecākiem vajag vairāk nervu nekā bērniem, un beidzot ir tas, ka mammas ar tēviem arī dara kaut ko kopā, tas dod lielu prieku, un uzreiz liekas, ka tam visam ir jēga”.

Makšķerēšana vienlaikus var būt gan sports, gan vaļasprieks, kas izvilina dabā. Vien jāatceras, ka daba jāsaudzē.

 Lauku konsultāciju un izglītības centra zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane norādīja -  mazākam makšķerniekam vienmēr līdzi būs lielais makšķernieks, pieaugušais, un mazais makšķernieks vienmēr norādīs lielajam, ja viņš dara kaut ko nepareizi. “Tādejādi mēs iegūstam divus zaķus ar vienu šāvienu, proti, mazais makšķernieks audzina lielo makšķernieku, jo lielais nedarīs to, ko nedrīkst, mazā klātbūtnē,” sacīja Neimane-Jordane.

Bērnu makšķerēšanas festivāls Jelgavā notika jau otro reizi. Šogad tajā tika izvilktas vairāk nekā simts zivtiņas, kas pēc tam tika atkal atlaistas Lielupē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt