Jēkaba krosā Liepājas pludmalē uzvar basketbola cienītājs

Lietainajā un vējainajā Liepājas pludmalē, skrienot pa kāpām un liedagu, uzvarēja Linards Butauts, kurš ikdienā neaizraujas ar skriešanu. Sieviešu konkurencē pārsteigumi izpalika, jo pārliecinoši triumfēja vieglatlēte Irīna Štūla-Pankoka, liecina organizatoru sniegtā informācija.

"Jēkaba kross" norisinājās pa iezīmētu trasi kāpās un liedagā. Dalībniekiem divos apļos bija jāveic aptuveni 7,5 kilometri. Skriešana notika pa divu veidu segumiem - birstošām smiltīm kāpās vienā virzienā un mitrām pieblietētām smiltīm liedagā pretējā virzienā pret vēju. Dalībnieki startēja ar 15 minūšu intervālu, tā sacensībām pievienojot papildus intrigu, jo rezultāti kļūst zināmi tikai pēc noslēdzošā skrējēja finiša. Sacensībās piedalījās 90 dalībnieki, no tiem 63 vīrieši un 27 daiļā dzimuma pārstāves.

Liepājnieks Linards Butauts distanci pieveica visātrāk - 31 minūtē un 32,19 sekundēs. Otro labāko rezultātu uzrādīja sacensību reklāmas seja Ruslans Šuļga (32:40,10), kurš trasē pavadīja par minūti un astoņām sekundēm ilgāk, kaut arī startēja kā pirmais un finišu arī sasniedza kā tā brīža līderis. Savukārt trešajā vietā ierindojās Gatis Pranks (33:1,50).

Pēc uzvarētāju noskaidrošanas Linards Butauts sacensību organizatoriem neslēpa, ka jūtas patīkami pārsteigts par uzvaru, jo ar skriešanu nenodarbojas ikdienā, bet gan hobija līmenī. Viņam tuvs ir basketbols un arī svaru zāles apmeklēšana. “Strādāju apsardzē, un tur ir jābūt labā fiziskajā formā,” iemeslu, kas iespējams palīdzējis uzvarēt, nosauca Linards. Viņam visgrūtāk bijis neilgi pirms finiša, kad, skrienot gar jūru, vējš bijis tieši pretī. “Ja pūstu mugurā, dzītu uz priekšu,” viņš atminas, taču par padarīto jūtas gandarīts.

Sieviešu vidū labākā bija panākumiem bagātā un Liepājā zināmā skrējēja Irīna Štūla-Pankoka, finišu sasniedzot pēc 34 minūtēm un 57,73 sekundēm, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Eviju Gūtmani (37:51,48) par nepilnām trim minūtēm, bet trešā ātrākā bija Iveta Pūpola(38:7,77). 

Pēc sacensībām viens no organizatoriem Reinis Rozītis atzina, ka viss iecerētais izdevies un priecājas, ka pirmais “Jēkaba kross” aizvadīts veiksmīgi. “Manuprāt, tas vairāk aizbaidīja skatītājus, ne dalībniekus,” Rozītis uzteica ikvienu sacensību skrējēju, kurš, spītējot nemīlīgajiem laikapstākļiem – lietum un vējam, izmēģināja spēkus ne tajā pašā vieglākajā trasē. “Jā, šis pasākums nebija ģimenēm ar bērniem, tās bija individuālas sacensības, kurās parādīt savu varēšanu,” atzīst organizators, norādot, ka starp dalībniekiem bijuši gan tādi, kuriem skriešana ir ikdienas nodarbe, gan tādi, kuri uz to saņēmušies varbūt pirmo reizi. “Nu ir zināms, uz ko tiekties, un nākamgad parādīt labāku sniegumu,” sacensību rīkotājs mudināja arī turpmāk ikvienu aktīvi kustēties un jūnijā pieteikties jau nākamajam sporta sērijas “Izrāviens” pasākumam – Liepājas pusmaratonam, kas norisināsies 18.jūlijā.

Lai izcīnītu sporta sērijas “Izrāviens” kausu vai arī cīnītos par vietu sezonas kopvērtējuma labākajā sešiniekā, sacensību dalībniekiem jāpiedalās vismaz trīs no četrām sporta sērijas “Izrāviens” sacensībās. Bez Jēkaba krosa un Liepājas pusmaratona "Izrāviens" ieskaitē tiks iekļauts ar šķēršļu skrējiens "Karostas mezgls" septembrī un "Liepājas stunda" oktobrī. Apbalvošanas ceremonija norisināsies nākamā gada sākumā Liepājas sportistu godināšanas pasākumā “Sporta laureāts 2015″. Jēkaba krosu organizēja biedrība “Liepājas Vieglatlētikas klubs” (LVK) sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti