Jaunās māmiņas un grūtnieces piedalīsies Sieviešu skrējienā

Līdz šim Sieviešu skrējiena treniņi Mežaparkā notika tām daiļā dzimuma pārstāvēm, kas gatavojas distanci skriet. Sākot ar 2. aprīli āra treniņiem pievienosies Grūtnieču sporta kluba dalībnieces, aicinot aktīvam dzīvesveidam pievērsties arī grūtnieces un jaunās māmiņas.

Sieviešu skrējiena āra treniņi Mežaparkā no marta sākuma notiek trešdienās 18:30. Iepriekšējos treniņos tikusi novērota jauno māmiņu un grūtnieču interese aktīvi piedalīties, lai uzturētu sevi formā. Grūtnieču sporta kluba dibinātāja Elīna Dreimane stāsta: "Pieaugot kopējai informētībai, arvien populārāks kļūst teiciens "grūtniecība nav slimība", bet daudzas grūtnieces joprojām baidās no fiziskas aktivitātes. Domubiedru kustība "Grūtnieču sporta klubs" radusies, lai motivētu kustēties, īpaši svaigā gaisā, tādēļ esmu patiesi gandarīta, ka Grūtnieču sporta klubam izdevies atrast dzirdīgas ausis Sieviešu skrējiena organizatoru vidū, piesaistot arī kompetentus trenerus, kas ļaus jaunajām un topošajām māmiņām ne tikai piedalīties, bet arī justies droši gan treniņu procesā, gan piedaloties septiņu Sieviešu skrējienā, kas notiks 1.maijā."

Sievietēm, kas vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm lēnākā tempā, izbaudot aktīvas iešanas priekšrocības, treneris Roberts Radičuks izstrādājis īpašu nodarbības plānu, kas ir saudzīgs veselībai un palīdzēs uzturēt fizisko labsajūtu gan gatavojoties skrējienam, gan ikdienā. Sieviešu skrējiena ietvaros pieejama iešanas disciplīna, un sievietes āra treniņos apgūs arī iešanas kā fiziskas aktivitātes elementus.

Par Sieviešu skrējiena iešanas distances vēstnesi kļuvusi bērnu modes stiliste Santa Bindemane, kura atzīst, ka nereti topošajām un jaunajām māmiņām pietrūkst laika un arīdzan sabiedrības regulāriem skriešanas, iešanas vai citu fizisko aktivitāšu treniņiem, bet lielākām aktivitātēm kā Sieviešu skrējiens tomēr noteikti jāgatavojas. "Ne visām ir pa spēkam noskriet septiņus kilometrus, tomēr lielākajai daļai no mums ir iespējams tos noiet kopā ar ģimeni, draudzenēm, pat bērniem ratiņos. Esmu priecīga, ka veidojas īpaša iešanas komanda. Tāpat esmu gandarīta, ka mums atbalstu sniegs treneris, kas ir zinošs un aizrautīgs aktīvas iešanas piekritējs."

Topošajām māmiņām īpaši jāpiedomā pie tā, kādas fiziskās aktivitātes un cik daudz var atļauties, lai nekaitētu sev un gaidāmajam bērniņam. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāve Daiga Baranovska uzsver: "Normāli noritošas grūtniecības laikā topošajām māmiņām ir ļauts gan turpināt iepriekšējās fiziskās aktivitātes, gan tās uzsākt, protams, izvērtējot slodzi un iespējamo traumatismu, pirms tam noteikti konsultējoties ar savu ārstu. Pastaigas ir lieliska fiziskā aktivitāte grūtniecēm, ja vēl tā veikta ar nelieliem papildus vingrinājumiem kvalificēta trenera uzraudzībā, efekts var būt tikai pozitīvs. Fiziskā slodze uzlabo skābekļa piegādi gan māmiņas organismam, gan auglim, tonizē muskulatūru, tāpat vairo sievietes enerģiju un mazina kopējo stresa līmeni. Turklāt ikvienai fiziski aktīvai sievietei pēc dzemdībām būs vieglāk atgūt iepriekšējo formu."

Fizisko aktivitāšu apjoms, noteikti jāizvērtē individuāli, bet parasti ārsti iesaka vidējas intensitātes slodzi vismaz pusstundu katru dienu. Ja ārsts atļāvis un nav nekādu medicīnisku sarežģījumu, un arī grūtniece pati jūtas labi, ar saprātīgām fiziskām aktivitātēm var nodarboties līdz pat dzemdību dienai. Divi būtiskākie noteikumi, kas jāatceras ikvienai grūtniecei – sarunās ar savu ārstu jāpārliecinās, ka medicīnisku ierobežojumu nav, kā arī jāieklausās savā ķermenī pašas sportošanas laikā, ja sajūta nav komfortabla, sportiskās aktivitātes jāpārtrauc. Grūtniecība noteikti nav īstais laiks, kad uzstādīt personiskos rekordus, bet fiziskās aktivitātes ir ieteicamas jebkurai veselai grūtniecei.

Grūtnieču sporta kluba dibinātāja Elīna Dreimane atzīst: "Mīlestība, labas domas un svaigs gaiss ir pirmās lietas, ko ginekoloģe man "izrakstījusi" abu grūtniecību sākumā. Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā ir visvienkāršākais veids, kā tikt pie šīs receptes visām sastāvdaļām, jo sportošana paaugstina serotonīna līmeni organismā, tā atstājot pozitīvu iespaidu uz manu garastāvokli un pašsajūtu. To novēlu visām topošajām māmiņām un aicinu pievienoties mūsu lieliskākajā pavasara piedzīvojumā!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti