Dienas ziņas

No marta silto ēdienu Rīgā nedalīs

Dienas ziņas

Talsu jātnieku skolai sava manēža

Ikšķilē Jaunā gada apņemšanās nostiprina ar skrējienu

Ikšķilē Jaunā gada apņemšanās nostiprina ar skrējienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jauns gads nereti sākas ar jaunu apņemšanos. Lai to nostiprinātu, Ikšķilē jau astoto reizi gads iesākas ar 2,2 kilometru garu skrējienu. Šogad tajā piedalījās ap 70 dalībnieku, tostarp arī ģimenes ar maziem bērniem un četrkājainajiem mīluļiem.

Ar aktīvu iesildīšanos  populāras multfilmas varoņu vadībā pirmajam šā gada skrējienam gatavojas ap septiņdesmit ikšķiliešu un viesu. Katram no viņiem ir kāda jaunā gada apņemšanās, un tādējādi viņi cer to nostiprināt, jo, tieši gadu uzsākot, sevi pārvarēt esot visgrūtāk.

"Jā, šajā gadā man ir tāda apņemšanās mēnesī vismaz noskriet piecdesmit kilometrus. - Cik tad līdz šim skrējāt? - Vairāk bija tie 42 , ko es esmu skrējis, bet tikai sacensībās un bez treniņa. Šogad ir tāda apņemšanās mēnesī noskriet vismaz 50, jo vasarā jāskrien ''Rīga-Valmiera'' 107km. 2,2 kilometru garais skrējiens pa Ikšķiles ielām ir tradīcija jau astoņus gadus, tomēr aizvien kāds tajā piedalās pirmoreiz," teica skrējiena dalībnieks Jānis no Rīgas.

Šajā skrējienā  nav tiesnešu un laika kontroles. Tāpat nav aizliegts distanci pieveikt soļojot, tāpēc starp dalībniekiem arī daudzas ģimenes gan ar  bērniem, kuri savu pirmo skrējienu pieveic,  sēžot ratiņos, gan ar četrkājainajiem draugiem. Piedalās  arī tie, kuru  šī gada apņemšanās nemaz nav saistīta ar sportiskām aktivitātēm.

Kā atzīst sporta dzīves organizatore, ikšķilieši arī ikdienā mīlot pasportot. Populārāks par skriešanu gan pieaugušajiem, gan bērniem esot basketbols. "No visiem mūsu iedzīvotājiem ap 30-40% ir bērni, kuri sporto mūsu interešu izglītības pulciņos un arī sporta skolā, jo mums ir tā lieliskā iespēja. Pagājušajā gadā mēs nodibinājām sporta skolu," pauda Ikšķiles novada sporta metodiķe Agita Kābele.

Pirmo šā gada skrējienu ar mirdzumu acīs  pieveica visi tā dalībnieki, tādējādi radot pārliecību, ka nekas nav neiespējams, ja vien ir vēlme un motivācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti