Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spēkojas visā Latvijā

Iedzīvotāji visā Latvijā piedalās par tradīciju kļuvušajā Spēka dienā

Sestdien jau no agra rīta daudzviet Latvijas parkos un sporta laukumos varēja manīt cilvēkus, kas pievelkas pie stieņa, skrien un veic pietupienus. Tas gan nenozīmē, ka sabiedrība pēkšņi kļuvusi īpaši fiziski aktīva. Lielie un mazie sportisti piedalījās nu jau par tradīciju kļuvušajā Spēka dienā.

Pasākuma mērķis ir pievērst pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu aktīvam dzīvesveidam. Spēkošanās sacensības piektdien notika visā Latvijā, bet visvairāk – Rīgā. Trīs galvenās Spēka dienas 2018 disciplīnas ir pievilkšanās pie stieņa, pietupieni un tā sauktais plankings, kur dalībnieki guļus balstās uz apakšdelmiem un kāju pirkstiem.

Pasākuma dalībniece Amanda skaidroja, ka plankingā grūtākais ir kontrolēt visu ķermeni. „Taisot planku ir pilnīgi viss ķermenis sasprindzinājumā un tas arī ir tas grūtākais, ka nestrādā viena muskuļu grupa bet visas,” sacīja Amanda.

Tikmēr cits pasākuma dalībnieks Aivars skaidroja, ka viņš piedalās prieka pēc, nevis kāda konkrēta mērķa vadīts.

Savas spējas spēka dienā izmēģināja arī LTV žurnāliste Anete Bērtule, kas skaidroja, ka patiesībā dalība nav nemaz tik grūta. „Īstenībā, kad iesildās, nav nemaz tik grūti. Bet nu patiesībā katrs dara, kā var, un tieši pievilkšanās ir vissmagākā disciplīna,” viņa pauda.

Tikmēr BMX riteņbraucējs Dāvis pievilkās 14 reizes, kas viņam esot pietiekoši labs rezultāts. „Bija nedaudz grūti, visu nedēļu biju trenējies, bet bija jau labi, 14 reizes man ir labi,” viņš sacīja. Dāvis arī piebilda, ka viņa rekords ir 20 reizes.

Spēka dienu pirms četriem gadiem radīja Latvijas ielu vingrotāju biedrība, un šobrīd tā tiek atzīmēta jau 73 valstīs ar nosaukumu Pasaules pievilkšanās diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti