Panorāma

Atbildes uz jautājumiem par Covid-19

Panorāma

Gaismas vides objekts aicina palikt mājās

Grupu sporta nodarbības tiešsaistē

«Gudrs vēl gudrāks» vadītājs Kaspars Ozoliņš piedāvā sporta nodarbības tiešsaistē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vasaras sezona vairs nav aiz kalniem, taču visas sporta zāles Covid-19 dēļ ir slēgtas. Tas ir trieciens ne tikai fitnesa uzņēmumiem, bet arī pašiem sportistiem. Taču tehnoloģiju laikmetā ir daudz iespēju, kā var turpināt trenēties un attālināti būt kopā ar treneri, kurš seko līdzi vingrinājumu tehnikai.     

Sporta zālēm un treneriem nācies pielāgoties ārkārtējai situācijai un piedāvāt nodarbību alternatīvas. Sēžot mājās pašizolācijā, ir svarīgi turpināt kustēties. 

“Ja sanāk vairāk mājās būt, tad nedzīvot visu laiku pidžamā, bet saģērbties kādreiz pieklājīgi,” iesaka LTV raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” vadītājs, DCH studijas līdzdibinātājs un fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš.

Viņš piedāvā grupu nodarbības tiešsaistē, nezaudējot kontaktu starp treneri un vingrotājiem.

“Es sēžu pie sava datora, un es esmu ieslēdzis režīmu, ka es redzu visus lodziņus. Es redzu katram vingrotājam arī vārdu un jebkurā brīdi, pienākot klāt pie ekrāna, es varu palabot cilvēkam gan tehniku, gan arī uzmundrināt, nosaukt vārdā. Tas to vingrošanu padara kvalitatīvāku,” stāstīja Kaspars.  

Trenēšanās mājas apstākļos nenozīmē, ka jebkurā brīdī var aiziet uzvārīt sev kafiju vai izlaist kādu vingrinājumu. Treneris seko līdzi katrai kustībai un nepieciešamības gadījumā var palabot, ja kaut kas aiziet nepareizi.

Trenējoties mājās, nav obligāti jābūt profesionālam sporta inventāram.  Protams, izvērtējot traumēšanas riskus.

“Mamma, piemēram, bērnu izmantot kā smagumu var, bet ne vienmēr. Ja ir straujas kustības un rotējošas kustības virs galvas, tad labāk ne,” stāstīja Kasprs.

“Ja tev ir suņu barība mājās, 14 kg liels maiss, viņu var mierīgi izmantot, tikai vienā brīdī tas var saplīst un viss izbirt laukā,” piemērus minēja treneris.

Šāda kopā būšana ar treneri un pārējiem nodarbības dalībniekiem palīdz arī psiholoģiski pārvarēt krīzi, kad daudz laika ir jāpavada vienatnē.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4.aprīlī ziņots, miris viens no patversmes “Zilais Krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti