Ginesa rekordu grāmata apstiprina Edgara Renča 5 km skrējienu kā ātrāko basām kājām pa sniegu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valmierietis Edgars Rencis saņēmis Ginesa rekordu grāmatas apstirpinājumu viņa piecu kilometru skrējienam basām kājām pa sniegu, liecina ieraksts "Guinness World Records" lapā. 

"Sajūtas ir lieliskas, atnākot piektdienas rītā uz darbu un atverot e-pastu, kurā rakstīts: We are thrilled to inform you that your application for Fastest 5 km barefoot on ice/snow has been successful and you are now the Guinness World Record Title Holder!" portālam LSM pavēstīja baspēdu skriešanas entuziasts Edgars Rencis. 

Viņš jau bija gandrīz samierinājies ar domu, ka rekords netiks apstiprināts, jo "izskatīšanas process vilkās ļoti ilgi. Tāpēc pārsteigums bija jo lielāks," priecājas Edgars.

Tomēr 15.maijā tika saņemta ziņa no Ginesa rekordu grāmatas, ka sarežģītais sasniegums atbilst kritērijiem un ir apstiprināts, tādējādi latvietis apliecinājis, ka var realizēt nospraustos mērķus.

Baspēdu skriešanas popularizēšanas vadīts, Edgars Rencis 24.janvārī Rīgā, Daugavas stadionā mēroja piecu kilometru distanci, lai pārspētu Ginesa pasaules rekorda skriešanā pa sniegu vai ledu. 

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/piespele/ginesa-rekords-skriesana-ar-basam-kajam-pa-sniegu.a47963/

Edgaram Rencim izdevās šo distanci basām kājām veikt 21 minūtē un 28,48 sekundēs, iepriekšējo Ginesa pasaules rekordu pārspējot par vairāk nekā divām minūtēm. Iepriekš ziņots, ka baspēdu skriešanas cienītājs sapni par Ginesa rekordu bija lolojis vairākus gadus, aizsākot ziemas skriešanu basām kājām.

Nesenā Saules aptumsuma laikā skrējējs atradās aiz polārā loka, kur arī izmantoja izdevību skriešanai basām kājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti