«Gada balvas sportā» laureāts Birins startēs skarbajā «Norseman» triatlonā

Triatlonists Jevgeņijs Birins, kurš 2014.gada rudenī guva vispārēju atzinību pēc Barcelonas triatlona, ieradies Norvēģijā, lai 1.augustā startētu vienā no pasaules ekstrēmākajām triatlona sacensībām "Norseman". Vēsās vasaras dēļ ūdens temperatūra fjordā ir vien 11 grādu, tāpēc pastāv iespējamība, ka sacensību programmā notiks izmaiņas, portālam lsm.lv pavēstīja sportists. 

Ekstrēmā triatlona organizatori biedē dalībniekus ar aukstākajiem laikapstākļiem sacensību 12 gadu vēsturē. Pēdējo 57 gadu vēsturē nav novērots tik daudz sniega, pavēstījuši sacensību rīkotāji. Tādējādi daudz sniega joprojām atrodas 180 kilometru garā velosegmenta augstākajās daļās. Sniegam kūstot, tas dzesē arī Eidfjordu, kurā triatlonistiem paredzēts 3,8 kilometru peldēšanas posms. 

Jevgeņijs Birins jau vairākas dienas atrodas Norvēģijā, lai aklimatizētos sacensībām. Arī vietējie iedzīvotāji viņam pastāstījuši, ka šī ir viena no aukstākajām vasarām. Ūdens temperatūra otrdien, 28.jūlijā, bija +11 grādi.

"No rīta mēģināju peldēt divus kilometrus, ja to var saukt par peldēšanu. Joprojām neesmu sasilis - apmēram 30 minūtes nedarbojās seja un rokas," iespaidos dalījās Birins.

Sacensību organizatori ir sagatavojuši vairākus rezerves scenārijus, no kuriem tuvākajās dienās viens tiks izvēlēts. Ir izstrādāti daži alternatīvi peldēšanas maršruti ar siltāku ūdeni. Pastāv iespēja samazināt peldēšanas posma garumu vai atcelt to pavisam, aizstājot ar papildu riteņbraukšanu un skriešanu. "Mēs esam pārliecināti, ka viena papildu stunda uz velosipēda ir labāka par peldi ledusaukstā ūdenī," iespējamo mājienu sniedz sacensību mājaslapa.

Jau 2011.gadā peldēšana tika aizstāta ar papildu riteņbraukšanas posmu. Taču arī riteņbraukšana nebūs viegla un komfortabla - pirmdienas, 27.jūlija, rīta velotreniņā gaisa temperatūra pie fjorda bijusi +7 grādi. "Augšā visur ir sniegs, izskatās, ka tur varētu būt mīnusos," prāto triatlonists un piebilst, ka parastais "Ironman" šķiet kā kaut kas ļoti patīkams un pievilcīgs.

Protams, Jevgeņija mērķis ir iegūt melno "Norseman" kreklu, taču viņš rēķinās, ka pirms diviem mēnešiem pēdā lauztais kauls būs liels izaicinājums šī mērķa realizēšanā: "Trīs nedēļas atpakaļ joprojām sāpēja, bet pēc tam neesmu mēģinājis skriet."

Trauma gūta vēsturiskajā "Comrades" ultramaratonā (87,7km), taču finišs godam tika sasniegts ar cienījamu rezultātu (8:26:54). 

Daudzi pasaulē joprojām atceras puiša aizkustinošo finišu Barselonas "Ironman" sacensībās, kad finišā kājas vairs neklausīja, taču rāpus tika sasniegts rezultāts (10h13min), kuru retais sasniegtu trenējoties šajā sporta veidā tikai 10 mēnešus.

2014.gada izskaņā Jevgeņijs Birins tika izraudzīts par laureātu "Gada balvas sportā"  nominācijā "Par cīņas gribu". Šajā gadā viņš apliecina, ka žūrija savā lēmumā nav kļūdījusies.

Līdz gada nozīmīgākajām sacensībām Jevgeņijam Birinam atlicis pavisam nedaudz - novembrī viņš startēs Floridas "Ironman".

Jāpiebilst, ka Norvēģijas ekstrēmajā "Norseman" triatlonā Birins būs trešais Latvijas pārstāvis. 2012.gadā šajās sacensībās atzīstami startēja Gints Ērmanis, divus gadus vēlāk viņam sekoja Ilmārs Kelmers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti