FOTO: Ultratriatlona pasaules kausa posmā Miezers izcīna trešo vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 9 mēnešiem.

Ultratriatlonists Jānis Miezers Lietuvas pilsētā Paņevēžā izcīnīja trešo vietu divkāršajā “Ironman” distancē, pasaules kausa posmā 27.augustā finišējot pēc nepilnām 25 stundām un piekāpjoties tikai Vācijas un Norvēģijas atlētiem. Pērn šajās sacensībās risinājās pasaules čempionāts, un iecavnieks pārsteidza ar ceturto vietu.

Pēc sava fantastiskā snieguma 2016.gadā Jānis Miezers nolēma šogad jūnija sākumā doties uz pasaules čempionātu Austrijā, lai pārbaudītu savus spēkus trīskāršajā “Ironman” distancē, taču trauma lika mainīt plānus, tostarp pavasarī izlaist kāroto 107 kilometru skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera, kuru zemgalietis bija noskrējis trīs gadus pēc kārtas. Tādēļ izvēle krita par labu augusta pēdējai nedēļas nogalei un atkārtotam startam Paņevēžas ultratriatlonā ar 7,6 kilometru peldējumu, 360 kilometru velobraucienu un 84,4 kilometru skrējienu.

Pērn Jānis Miezers peldēšanas segmentu veica trijās stundās, taču šogad latvietis savu sniegumu uzlaboja par 18 minūtēm (2:42:19).

“Nopirku labāku hidrotērpu,” triatlonists skaidro savu progresu un tempu (2:07min/100m).

Ātrākie peldētāji bija šveicietis un lietuvietis, kuri no Paņevēžas ūdenskrātuves izkāpa pēc 2 stundām un 21 minūtes.

Miezers velosegmentu sāka astotajā pozīcijā 15 dalībnieku konkurencē un sacensību garāko disciplīnu uzsāka ar vidējo ātrumu 32 kilometri stundā. Iecavnieks 4,5 kilometru aplī bija vērā ņemams kāpums, tāpēc nobraucienos ātrums sasniedza pat 45 kilometrus stundā. Distances otrajā pusē ātrums mazinājās līdz 28 kilometriem stundā, taču sportistam izdevās noturēt kopējo vidējo ātrumu virs 30 kilometriem stundā.

Sacensību centrā katram dalībniekam bija sava telts, kurā sportistam varēja palīdzēt atbalsta komanda vai organizatoru sarūpēti brīvprātīgie palīgi. Latvietis izbaudīja pilna servisa apkalpošanu, jo teltī viņam ar siltiem ēdieniem uz maiņām palīdzēja kaimiņu draugu pāris, kā arī sieva un dēls. Braucot garām teltij, Jānis Miezers pasūtīja siltus makaronus, pēc astoņām minūtēm tos saņēma un varēja turpināt kustību, ne mirkli neapstājoties. 12 stundu laikā triatlonists apstājās tikai trīsreiz, kad vajadzēja apmeklēt tualeti.

Veloposmā latvietis uzrādīja trešo labāko rezultātu (12:01:05), tikai par četrām minūtēm piekāpjoties pasaules čempionam Ričardam Jungam no Vācijas. Tikmēr par sacensību līderi bija kļuvis norvēģis Hennings Olsruds, kuram latvietis veloposmā zaudēja vien 14 minūtes. Tāpēc neizbrīna pārējo konkurentu vērtējums, ka latvietis trasē kustējies kā mašīna.

Pērn Miezers divus maratonus pieveica astoņās stundās pēc peldēšanas un 360 kilometriem uz velosipēda. 2017.gadā tik ātri nespēja paskriet neviens no sacensību dalībniekiem. Tas skaidrojams ar neierastu starta laiku – pērn 7,6 peldējums sākās plkst.9 no rīta un dienas siltākajā daļā no pusdienas laika līdz pusnaktij vadošie sportisti atradās uz velosipēda, bet skrēja naktī, kad nav karsts. Šoreiz starts bija plkst.14 un velobraukšana risinājās laikā no pieciem pēcpusdienā līdz pieciem rītā, kas nozīmēja pedāļu mīšanu naktī, kad ir pavēss, bet skriešanu no rīta līdz pēcpusdienai, kad ir karsts un nepiemēroti laikapstākļi.

Skriešanu pāris kilometru lielajā aplī Jānis Miezers uzsāka par 50 minūtēm ātrāk nekā pirms gada, taču šoreiz latvieti pievīla kuņģa darbība un cerētais rezultāts izpalika. Organizatori nav bijuši skopi un divu maratonu (84,4 km) vietā bija jāskrien par pieciem kilometriem vairāk, tāpēc distancē pavadītas 10 stundas. Šoreiz nepalīdzēja arī atbastītāju un skatītāju uzmundrinājumi, pēc finiša lsm.lv stāsta ultratriatlonists, izsakot gandarījumu, ka paveicies un nav vajadzējis apmeklēt tualeti, bet pēdējo 30 kilometru laikā varēts dabūt iekšā tikai minerālūdeni.

Skriešanas segmentā tomēr sasniegts trešais labākais rezultāts (9:59:49) starp visiem dalībniekiem, piekāpjoties pieminētajiem līderiem no Norvēģijas un Vācijas. Finiša līniju pirmais sasniedza Olsruds (22:35:00), nepilnu stundu vēlāk distanci pabeidza pasaules čempions Jungs (23:29:00).

Bet latvietim Miezeram nebija problēmu noturēt trešo pozīciju un divkāršajā ultratriatlonā finišēt 24 sutndās, 43 minūtēs un 15 sekundēs.

Pēc vairāk nekā stundas ceturtajā vietā finišēja vienīgā sieviete Alīna Ranceva (26:05:12), kura apsteidza savu tautieti lietuvieti Urbšis (26:45:06). Aiz labāko piecinieka palika sportisti no Turcijas, Šveices, Vācijas, Austrijas un citām valstīm. Katra dalībnieka finišs ir emocijām pārbagāts, taču

īpašu saviļņojumu sacensību centrā radīja vājredzīgs ultratriatlonists no Ungārijas, kura iespētais ikvienam neļāva padoties un teikt, ka nespēj turpināt sacensības.

Sākotnēji speciāls pārinieks rādīja peldēšanas virzienu, velosegmentā redzes invalīds devās ar tandēma divriteni, taču skriešanas posmā viņš devās sasaitē, kur bij ātrāk par saviem palīgiem, kuri mainījās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Paņevēžas triatlons tradicionāli tiek rīkots vienlaikus ar pilsētas svētkiem, un tās ir lieliski sarīkotas sacensības, vērtē Jānis Miezers, kurš pieļauj, ka viena no panākumu atslēgām kaimiņzemē ir smaids attiecībās ar sarīkojuma skatītājiem un brīvprātīgajiem palīgiem, kuri viņu atcerējās no pagājušā gada un padarījuši par publikas mīluli. Tiesa, latvietis sacensību rīkotājiem nav varējis apsolīt ierašanos arī nākamgad, jo 2018.gadā vēlas izmēģināt spēkus trīskāršajā “Ironman” triatlonā, kur jāpeld 10,8 kilometri, jābrauc ar divriteni 540 kilometri un jāskrien trīs maratoni (126,6 km).

Intensīvākus treniņus Miezers gan nesola, jo ģimenē aug vairāki bērni un katru dienu no Iecavas jādodas uz darbu Rīgā. Triatlonists ziemā plāno pāris reizes nedēļā apmeklēt Ķīpsalas peldbaseinu un, sākot no pavasara, reizēm Rīgā ierasties uz velosipēda. Un, protams, skriet vairākas reizes nedēļā.

Līdz šim vienīgais latvietis, kurš pieveicis trīskāršo “Ironman” distanci, ir leģendārais daugavpilietis Anatolijs Ļevša, kurš deviņdesmito gadu otrajā pusē izcīnīja četras uzvaras ultratriatlonos un palicis daudzu atmiņā vēl šodien. Pirms diviem gadiem atjaunotajā Paņevēžas divkāršajā “Ironman” daugavpilietis Aivars Uzols izcīnīja otro vietu (25:22:16).

Augustā noslēdzās Latvijas triatlona sezona, taču virkne sportistu dosies uz ASV Tenesī pavalsti, kur 9.septembrī risināsies pasaules čempionāts “Ironman Half”. Kvalifikāciju “Ironman 70.3” distancei izpildījuši Romāns Melderis, Māris Babris, Roberts Lukša, Juris Jansons, Ivars Kasalis, Mārtiņš Ķeņģis un Kārlis Sālījums, kā arī trīs daiļā dzimuma pārstāves Olga Lukša, Antra Roga un Helēna Kvēpa.

Interesanti, ka kamēr Jānis Miezers bija starp labākajiem Paņevēžas ultratriatlonā, aizvadītajā nedēļas nogalē lietuvietis Gediminas Mukas ar visai indentiskiem 363 kilometriem Ogres Zilajos kalnos uzvarēja 24 stundu MTB velosacensībās, kur notika Baltijas kausa otrais posms.

Iecavnieka Jāņa Miezera vārds atrodams starta sarakstā 3.septembrī Daugavpilī paredzētajā Latvijas čempionāta (LČ) 100 kilometros. Taču vaicāts, vai nākamais starts iespējams nedēļu pēc ultratriatlona, zemgalietis paziņo, ka bija plānojis piedalīties LČ, kamēr tā datums nebija pārcelts no 6.maija uz septembra sākumu.

2017.gadā pasaules kausā ultratriatlonos ir deviņi posmi, starp kuriem ir divkāršie, trīskāršie, pieckāršie un pat desmitkārtīgi “Ironman”. Divos posmos sacensību formāts piedāvā startēt desmit dienas pēc kārtas pa vienam “Ironman” dienā. Sezonas kopvērtējuma līderis ir vācietis Ričards Jungs, kurš uzvarēja arī pasaules čempionātā un Lietuvā tikai par nieka tiesu bija priekšā Jānim Miezeram.Tikmēr igaunis Raits Rataseps ieņem ceturto vietu kopvērtējumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti