FOTO: Soļotāja Pastare aizstāv Latvijas čempiones titulu krosā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas labākā soļotāja Agnese Pastare sestdien, 15.oktobrī, Carnikavā atkārtoti kļuva par valsts čempioni krosā, sešu kilometru skrējienu pa slēpošanas bāzi „Zibeņi” veicot 24 minūtēs un 38 sekundēs. Tikmēr līdzšinējais čempions Reinis Hartmanis piekāpās Jānim Girgensonam astoņu kilometru distancē, kur noskaidroja labākos vīriešu konkurencē.

Rio vasaras olimpisko spēļu dalībniece Agnese Pastare allaž teikusi, ka skriešana ir viens no viņas hobijiem, un labprāt piedalās sacensībās, kad beigusies sezona soļošanā un nav uzsākts sagatavošanās posms nākamajam gadam. Pēc atgriešanās no olimpiskajām spēlēm ogrēniete uzvarējusi virknē sacensību. Daudzi atceras soļotājas finišu Mežaparkā notikušajā „We Run Riga”, kam sekoja uzvaras arī satelītdistancēs Valmieras maratonā un Siguldas pusmaratonā.

Carnikavas slēpošanas bāzē soļotāja ieradās aizstāvēt savu pērn izcīnīto čempiones titulu un visus trīs divu kilometru apļus noskrēja samērā vienmērīgi (8:04, 8:15 un 8:22), kopējo distanci veicot par 13 sekundēm lēnāk nekā pirms gada.

Latvijas čempionāta sudraba medaļu izcīnīja Guna Ģērmane (24:53) no Stāmarienes, aiz sevis atstājot citu Ogres pārstāvi Gundegu Heidingeri (25:49).

Ivara Lapiņa fotogalerija Carnikavas sle'pošanas bāzē "Zibeņi"

Vīriešu konkurencē cīņa bija sīvāka, jo astoņu kilometru distancē devās vairāki favorīti. Pēc pirmā apļa (6:33) bija izveidojies līderu trio, kurā skrēja Siguldas pusmaratonā uzvarējušais Jānis Girgensons, līdzšinējais čempions Reinis Hartmanis un slēpotājs Indulis Bikše, kurš tāpat kā Pastare triumfēja Valmieras maratona 6,2 kilometru Tautas skrējienā. Aiz līderu trio sekoja ogrēnietis Kristaps Kaimiņš un orientierists Andris Jubelis no Madonas.

Līderu trio Carnikavas slēpošanas trasē Zibeņi

Otrajā aplī Bikše atpalika no Girgensona un Hartmaņa (6:44) un kļuva skaidrs, ka abi kādreizējie stadiona skrējēji sadalīs valsts čempiona titulu. Trešo apli (6:37) Girgensons noskrēja ātrāk par otro un izvirzījās vadībā.

Noslēdzošajā, ceturtajā aplī nākamais čempions bija vienīgais, kas spēja pauguraino divu kilometru trasi veikt ātrāk par septiņām inūtēm (6:41).

2016.gada trīskārtējais Latvijas čempions Reinis Hartmanis (3000m, 5000m un 10km šosejā) no Grobiņas sezonas otrajā pusē atzina, ka viņam vieglāk saskaitīt reizes, kad nav uzvarēts kādā no skrējieniem. Šoreiz viņš Girgensonam zaudēja 42 sekundes skrējiena pēdējos četros kilometros (27:14). Bronzas medaļnieks Indulis Bikše (27:38) bija pēdējais no skrējējiem, kurš distanci veica ātrāk par 28 minūtēm jeb vidēji katru kilometru zem četrām minūtēm.

Jānis Girgensons no Tērvetes - jaunais Latvijas čempions krosā

Sacensības krosā bija pēdējās šajā gadā, kur tika sadalītas Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) medaļas kādā no vieglatlētikas disciplīnām. Ātrākie skrējēji ieguva tiesības pārstāvēt valsti Eiropas čempionātā, kas decembrī pulcēs kontinenta spēcīgākos Itālijā.

Kopumā Carnikavas rudens krosā „Zibeņi” piedalījās vairāk nekā 400 skrējēji dažādās vecumgrupās dažādu garumu distancēs. Šīs ir vienas no retajām sacensībām, kur spēkiem īpašā ieskaitē var mēroties cilvēki ar masu virs 100 kilogramiem. Divu kilometru aplī uzvaras laurus plūca Jānis Pārups (9:18). 

Rudens Latvijā tradicionāli ir bijis piesātināts ar krosa skriešanas sacensībām, kad meža taku skrējienos līdz 10 kilometriem sacenšas gan skolēni, gan pieaugušie līdz sirmam vecumam.

Septembra izskaņā sacensības aizvadītas Piltenē, Daugavpilī, Kuldīgā, Ventspilī. Oltobrī kross pulcējis skrējējus Alūksnē, Ilūkstē, Madonā, Tukumā un daudzviet citur Latvijā.

Vienas no saistošākajām sacensībām šajā nedēļās nogalē risinājās arī Rīgas Mežaparkā, kur svētdien, 16.oktobrī, šķēršļu skrējienā „Lāčplēšu kross” uzvarēja Artjoms Rekuņenko no Madonas un Klinta Lauska, kuri bija ātrākie 10 kilometru Bruņinieku skrējienā.

Dalībnieku starts Mežaparkā aizvadītajā Lāčplēšu krosā

Pusotra simta dalībnieku konkurencē Stipro skrējiena uzvarētājs Rekuņenko (37:35) apliecināja, ka ir ātrākais arī šajā trasē, pārspējot Māri Ābeli (37:56) un Daini Limanānu (38:05). Vēl tikai Oskars Cimermanis (39:48) šķēršļoto trasi veica ātrāk par 40 minūtēm, savukārt Klinta Lauska (47:21) bija vienīgā sieviešu konkurencē, kas distanci veica ātrāk par 50 minūtēm.

Kangara tīkls bija viens no šķēršļiem Lāčplēšu krosā

Dalībnieki skrējienā sacentās arī piecu kilometru Lāčplēšu skrējienā, 2,5 kilometru Tautas skrējienā, kā arī viena kilometru kadetu skrējienā. Neizpalika arī simbolisks skrējiens bērniem.

Nākamās iecienītākās sacensības krosā notiks Ogres Zilajos kalnos 30.oktobrī un 13.novembrī. Pēc tam skrējējiem būs jāgaida līdz aprīlim, lai varētu pārbaudīt savus spēkus sacenību režīmā, skrienot apvidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti