FOTO: Puse startējušo dalībnieku sasniedz finišu pirmajā Vilkaču maratonā

29 taku skrējējiem izdevās septiņu stundu laikā finišēt pirmajā Vilkaču maratonā, kas tika aizvadīts Tukuma puses Āžu kalnā. No 59 dalībniekiem visātrāk 42,195 kilometru distanci ar 2000 augstummetriem noskrēja Dainis Limanāns un Linda Boldāne.

Pirmais Vilkaču maratons dalībniekus piesaistīja ar visai skarbajiem kontrollaikiem, jo 13 apļu skrējiens bija jāpieveic septiņās stundās, kamēr trijās un 5,5 stundās bija jātiek galā ar pieciem un 10 apļiem. Daļa dalībnieku jau pirms starta rēķinājās, ka finišu viņi neredzēs, jo vertikālajos kāpumos un stāvajos noskrējienos pārvietošanās temps samazināsies līdz minimumam.

Pirmajos apļos visenerģiskāk Āžu kalnā skrēja lietuvietis Modestas Bacis, taču sestajā aplī viņu panāca Dainis Limanāns no Bikstiem un pārņēma skrējiena vadības grožus. Nākamajā 3,2 kilometru garajā aplī lietuvieša temps strauji kritās un radās jauna sacensību intriga, vai vairāk nekā pusapli iepalikušais tukumnieks Ģirts Dakša spēs sadeldēt 11 minūšu deficītu un panākt līdzšinējo sacensību līderi.

Dainis Limanāns vienīgais noskrēja 13 apļus ātrāk par piecām stundām (4:42:35) un ieies vēsturē kā pirmais Vilkaču maratona uzvarētājs. Lai arī apļu laiki samazinājās no 17 līdz 28 minūtēm, kaimiņvalsts skrējējs Bacis tomēr spēja nosargāt otro vietu (5:00:30) un par divām minūtēm finišā apsteidza Dakšu (5:02:25).

Sešās stundās skrējienu ar 2000 augstummetriem pieveica 10 dalībnieki, viņu vidū arī ātrākā sieviete Linda Boldāne (5:46:37). Sacensību septītajā stundā, kas Vilkaču maratona nolikumā bija iezīmēta kā noslēdzošā, finišēja 19 dalībnieki. Sešu sieviešu konkurencē distanci kontrollaikā spēja pieveikt tikai divas skrējējas – uzvarētāja Boldāne un Ilze Limanāne (6:25:56). Pārējām četrām dāmām tāpat kā 26 vīriem Vilkaču maratona finišu septiņās stundās neizdevās sasniegt.

Sacensību tiesneši 11 skrējējus no trases noņēma jau pirmajās trijās stundās. Nākamo trīs stundu laikā Vilkaču maratona kontrollaikam jeb “Kontrolpūķim” padevās vēl 17 skrējēji. Daina Drozdova (7:12:21) un “Stirnu buka” takuzinis Gints Konošonoks (7:17:21) pēdējo apli noslēdza pēc septiņu stundām kopš starta šāviena, tāpēc arī viņi rezultātu tabulā neiekļuva finišētāju sarakstā.

Laikapstākļi skrējienam bija labvēlīgi, jo lietus trasi padarītu dubļaināku un vēl lēnāku, savukārt jūlija vidum piederīgs karstums dalībniekus nomocītu ne mazāk kā stāvās taciņas. Tāpēc nākotnē Vilkaču maratona trase varētu sagādāt vēl mazāk finišētājus, salīdzinot ar pirmo skrējienu, kad tas izdevās pusei dalībnieku.

Skarbā skrējiena ideja sniedzas līdz ASV notiekošajam Bērklija maratonam, kurā vairāki apļi jāpieveic ar ne katram izpildāmu kontrollaiku, lsm.lv pastāstīja Vilkaču maratona rīkotāju “Engures sportam” pārstāvis Signis Vāvere, kurš pats tika galā ar trim apļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti