FOTO: Latvijas dāmas ātrākās Vehandu 100km airēšanas maratonā

19.aprīlī Igaunijā aizvadītas Baltijā lielākās airēšanas sacensības Vehandu (Vohandu) maratons, kur lieliskus panākumus guva Latvijas komanda. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Mairita Ozola, savukārt kanoe klasē trešo vietu izcīnīja komandas "ZOMG" pārstāvji Gatis Ozoliņš un Mārtiņš Zviedris.

Aizvadītajās Lieldienās Igaunijas pilsētiņā Veru (Võru) uz starta agrā rītā nostājās vairāk kā pustūkstotis dažādu laivu. Baltijā lielākajās airēšanas sacensībās bija vērojamas gan vienvietīgās, gan divvietīgās laivas, gan arī gumijas liellaivas jeb rafti, uz kuriem sēdēja pulciņš dūšīgu vīru un sievu.

Sacensību dalībnieki no astoņām valstīm bija izvēlējušies startēt gan jūras kajakos, gan kanoe, gan smailītēs, gan gludūdens sporta laivās.

Lai lielo dalībnieku skaitu izkliedētu un Vehandu upē neveidotos sastrēgumi, pirmie pieci kilometri bija jāairē apkārt ezeram, lai pēc tam atlikušo distanci veiktu pa upi, kuras līmenis bija zemāks kā iepriekšējos sešus gadus. Finišs pēc simts kilometriem gandrīz pie paša Peipusa ezera.

Finišu sasniedza gandrīz 400 laivas, tām bija jātiek cauri vairākiem dambjiem, jācīnās ar konkurentiem un dalībniekiem jāpārspēj ne tikai citam citu, bet arī pašiem sevi.

Cīņa bija sīva, jo pirmie pieci finišētāji pārstāvēja dažādas valstis – Lietuva, Čehija, Igaunija, Somija un Polija.

Latvijas komanda tika pārstāvēta ar 11 laivām, no kurām astotajā vietā finišēja kanoe komanda "ZOMG" ar Gati Ozoliņu un Mārtiņu Zviedri no Saulkrastiem. Pārsteidzoši, ka kanoe klasē paliekot trešie, viņi bija apsteiguši visus jūras kajakus, kas piedalījās divnieku klasē. Taču jāņem vērā, ka trīs ātrākie kanoe nepārstāvēja tūrisma segmenta laivas, bet vairāk atgādināja sporta disciplīnām piemērotus ražojumus.

Starp ātrākajiem vienvietīgajiem jūras kajakiem, astoto vietu izcīnīja Jānis Ramanis, kuram cienījamā 13.vieta kopvērtējumā. Kā pēc finiša atzina valmierietis, tad rezultāts būtu bijis vēl labāks, ja būtu realizējusies iecere startēt ar gludūdenim piemērotu laivu.

Ir sāpīgi airēt vairāk kā desmit stundas un finiša taisnē zaudēt konkurentiem par nieka sešām sekundēm. Vēl sāpīgāk ir tad, ja šīs sešas sekundes maksā goda pjedestālu divvietīgo kajaku klasē, kā tas notika Latvijas komandai "Rumakss" ar Arni Kalniņu un Jāni Deksni. Ceturtās vietas mierinājuma asaras tiks slaucītas šajā nedēļas nogalē citās airēšanas sacensībās Igaunijā "Turi - Tori" maratonā Pērnavas upē.

Sieviešu konkurencē Latvijai dubuluzvara, jo pirmās divas vietas vienvietīgo laivu klasē izcīnīja Mairita Ozola un Anete Pošiva. Piektā vieta Ilzei Balodei.

Trešā vieta un organizatoru balvas tika arī Gundaram Patmalniekam, kurš startēja vienvietīgajā kanoe klasē.

Jāatzīmē arī seniors Andris Stavro, kurš finišēja 23.kopvērtējumā, aiz sevis atstājot gandrīz 400 laivas. Labāko trīsdesmitniekā iekļuva arī Jānis Balodis (28.vieta), bet traumas dēļ ārpus tā palika Linards Volks, kuram 32.vieta. Interesanti, ka Jānis Balodis startēja ar 13.numuru un savā laivu klasē finiša protokolos ierindojies tieši 13.vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti