Tautas sports

Iedvesmo Savējos! Zigurds Zujevs

Tautas sports

Iedvesmo Savējos! Nordea maratons pieveikts pirmo reizi

Iedvesmo Savējos! Līga Līdumniece

Fizioterapeite: Daudzi skrien nestabili un traumē locītavas

Fizioterapeite Līga Līdumniece ikdienā strādā ar cilvēkiem, kuri ir aktīvā dzīvesveida piekritēji. Pie viņas nāk cilvēki ar sūdzībām par traumām. Brīvajā laikā Līga skrien un atklājusi, ka to sākusi darīt aizvien biežāk un vairāk. Svētdien fizioterapeite pati skries maratonu.

Cilvēki mēdz aizrauties pārmērīgi ar sportošanu un satraumēties. Reizēm kaut kas ir izdarīts par daudz vai maz, kā vajadzēts, un nodarīts sev pāri. Pārpūlējot ķermeni ar neatbilstošu slodzi, var nākties kādu laiku pavadīt atveseļojoties.

Līga palīdz atgriezties pie iemīļotās nodarbes un strādā ar aktīvā dzīvesstila piekritējiem. Viņi vingro, staipās un uzzina vairāk par savu fizisko sagatavotību.

Fizioterapeite sākusi cilvēkiem stāstīt par pareizu skriešanu, lai izvairītos no liekām traumām. Līga pati ir aizrāvusies ar skriešanu un var paskaidrot, kā mazāk nodarīt pāri locītavām, mugurai un citām ķermeņa daļām. Ķermenim skrienot jābūt stabilam, nevis jākratās dažādos virzienos. Skriešana nav tikai atslābināšanās, tajā ir jāievēro dažādi principi, tai skaitā arī tehnika, ar kuras mācīšanu vairāk nodarbojas fizioterapeites kolēģis.

Pēdējā laikā Līga pati sākusi skriet aizvien vairāk un biežāk. Viņa novērtējusi, ka apkārtējie apņēmīgi gatavojas pārvarēt sevi dažādās distancēs, tāpēc pati sevi izaicinājusi un plāno šopavasar noskriet maratonu.

Par sev pazīstamajiem cilvēkiem, kas jūs iedvesmo pārvarēt sevi, ziņojiet epastā  [email protected] un iepazīstināsim ar aizrautīgiem cilvēkiem rubrikā "Iedvesmo savējos!".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti