Embūtes apkārtnē risināsies ziemas rogainings

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Februāra izskaņā sāksies Latvijas rogaininga sezona un pirmās sacensības plānotas 28.februārī, kad šī sporta veida cienītāji pulcēsies Embūtes apkārtnē, kuru ietver vairākus desmitus metrus augsti pauguri – Pavāru kalns, Veres kalns, Embūtes pilskalns, kā arī Rietumlatvijas augstākais lielpaugurs Krievu kalns, saukts arī par Krīvu kalnu.

Pārvietojoties kājām, būs iespēja apmeklēt kontrolpunktus vairāk nekā 20 kilometru garā distancē, kuras kontrollaiks ir astoņas stundas. Sacensības februāra pēdējā dienā sāksies plkst. 12 un noslēgsies plkst.20, piedāvājot dalībniekiem apmeklēt Embūtes ieleju, kas ir viena no senāk apdzīvotajām vietām Kurzemē un atgādina iespaidīgu trauku, ko no visām pusēm ieskauj pakalni. Savulaik tajā valdījis kuršu virsaitis Indulis, kuru apdzejojis arī Rainis. Mūsdienās no Embūtes pils drupām saglabājušās vaļņa paliekas un atsevišķi pils mūri.

Rogaininga sacensībās atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, nofotografējot pārējos savas komandas dalībniekus rokas stiepiena attālumā no kontrolpunkta, tāpēc katrai komandai būs nepieciešams fotoaparāts. Komandas varēs startēt divu līdz četru dalībnieku sastāvā vīriešu, sieviešu vai jauktajā vērtēšanas grupā. Jāatceras, ka, pārtērējot kontrollaiku, savāktais punktu skaits tiks samazināts. 

Komandām jāņem vērā, ka Embūtes senleja ir par 20% metriem dziļāka par Kurzemes Šveici dēvēto Abavas senleju. Reljefs ir īsts saldais ēdiens karšu pētniekiem un nogāžu horizontāļu skaitīšanas faniem, informē sacensību organizatori. Maksimālā augstuma starpība piecu kilometru attālumā pārsniedz 100 metrus, kas ierindo Embūti Latvijas stāvāko apvidu starpā aiz Siguldas, Kornetiem un Gaiziņkalna. Tādēļ ir vērts izmantot sacensību organizatoru piedāvāto iespēju ierasties rogaininga norises vietā agrāk un iepazīt teritoriju, kur tiek piedāvātas arī nakšņošanas iespējas pirms starta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti