Rīta Panorāma

Intervija ar režisoru Herbertu Laukšteinu un aktieri Kasparu Kārkliņu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ekstrēmais sports iekļaujas pilsētvidē un palīdz to uzlabot

Ekstrēmais sports iekļaujas pilsētvidē – Gaismas pils plāno iekārtot vidi sportistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc tam, kad kāds skeitbordists sabojāja stiklu pie restaurētās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, Rīgas mērs paziņoja, ka nāksies ekstrēmā sporta cienītājus izdzenāt no šīs vietas.  Arī Latvijas Nacionālā bibliotēka ir skrituļslidotāju, skeitbordistu un BMX frīstailistu iemīļots objekts, taču Gaismas pilij ir cita pieeja – tā sola iekārtot vidi ekstrēmo sporta veidu cienītājiem.  

Skrituļslidotājus, skeitbordistus un BMX frīstailistus bibliotēkas darbinieki prom no ēkas apkārtnes nedzen, lai gan sportiskās aktivitātes ir nodarījušas arī dažus postījumus, piemēram, saplīsušas vairākas plāksnes un margas. Bibliotēka plāno līdz rudenim bojātās vietas sataisīt un noteikt atsevišķas zonas, kur ekstrēmie sportisti varēs izpildīt savus trikus un kur ne.

“Par šo jautājumu ir ieinteresējies un ar mums sadarbojas starptautiski pazīstamais Latvijas skeitbordists Madars Apse, kurš ir ieinteresēts gan no privātajiem līdzekļiem, gan arī piesaistot sponsorus, palīdzēt šo apkārtni savest kārtībā,” atklāja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Kādēļ šobrīd pie bibliotēkas atsevišķas vietas ir bojātas, visprecīzāk var izstāstīt sportisti, kuri ceļo apkārt pa visu pasauli un zina, ka daudz kur arhitekti un būvnieki, ceļot jaunus objektus, rēķinās, ka par tiem interesi izrādīs arī ekstrēmā sporta veida cienītāji.

“Es pats tikko atgriezos no Amsterdamas, kur pavadīju veselu mēnesi, braukāju tur ar slidām, bet nekur neredzēju tādu skatu kā šeit pie bibliotēkas - saplēstas kantītes vai trubas nolauztas. Tur laikam tā kvalitātes latiņa ir daudz augstāka. Tiek padomāts par to, lai, ja kaut kas tiek uzlikts, lai tas stāv vairākus gadus,” sprieda ekstrēmais skrituļslidotājs Kaspars Alksnis.

Pretēji dažu cilvēku uzskatiem, ka visi triku veicēji ir jāizdzenā, jo tie tāpat ir tikai dīkdieņi, ekstrēmais skrituļslidotājs Nils Jansons ir pierādījis pretējo. Sportisko sasniegumu dēļ viņa vārds rotā skrituļslidas, kas šobrīd nopērkamas visā pasaulē.

“Es esmu Jūrmalas un Rīgas ielās sācis, ir citi pasaules mēroga atlēti gan BMX, gan skeitbordā no Latvijas, kam tieši Rīga, visa tā vide, kas ir apkārt, ir devusi pamatu, kur uzsākt savas gaitas, un viņi tikuši līdz pasaules līmenim,” atzina Jansons.

Rīgas pieminekļi ir pierādījuši, ka kvalitatīvas būves spēj izturēt ekstrēmo sportistu veiktos trikus.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris stāstīja, ka mehāniski bojājumi pieminekļiem no sportistu darbības nav konstatētas, “šeit varbūt jautājums vairāk ir ētiskas dabas”.

Lai gan pēdējo gadu laikā Rīga tikusi pie vairākiem augstas kvalitātes skeitparkiem, jaunieši arī turpmāk dosies izpildīt trikus arī pilsētvidē. Citādāk nemaz nav iespējams attīstīties, pārsniegt sasniegtos limitus un domāt jaunus trikus.

“Skeitparkā ir pilns ar maziem, jauniem censoņiem, kurus vecāki ved uz visādiem treniņiem. Tur ir pilns, ir grūti pabraukāt. Tāpat kā uz ielas, ir jāskatās uz citiem apkārt,” sacīja ekstrēmais skrituļslidotājs Toms Krasovskis.

Tādēļ visiem ir jāsadzīvo, un ekstrēmais sports mūsdienās ir neatņemam pilsētvides sastāvdaļa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti