Dmitrijevs un Škarstāne Ventspilī triumfē Latvijas čempionātā triatlona sprintā

Būšnieku ezera krastā Andrejs Dmitrijevs un Aļika Škarstāne bija ātrākie triatlona sprintā un svētdien, 16.augustā izcīnīja Latvijas čempionu titulus.

Latvijas čempionus sprinta distancē (750 metri peldus, 20 kilometri riteņbraukšanā un pieci kilometri skriešus) noskaidroja tieši nedēļu pēc vērienīgā Rīgas triatlona, kurā piedalījās 34 valstu elites sportisti.

Andrejs Dmitrijevs Rīgā bija ātrākais Latvijas sportists un savus sāncenšus kārtējo reizi pārspēja arī Ventspilī, distanci veicot vienā stundā, vienā minūtē un vienā sekundē. Daudzkārtējais Latvijas čempions bija pārliecinoši ātrākais uz velosipēda un, iekrājis krietnu rezervi, varēja atļauties skriešanas posmā mierīgi noturēt uzvaru.

Sudraba medaļu izcīnīja ātrākais peldēšanas segmenta veicējs Savelijs Suharževskis (1:01:29), no Dmitrijeva atpaliekot nepilnu pusminūti. Trešajā vietā 39 dalībnieku konkurencē ierindojās daugavpilietis Artūrs Sprukts (1:02:04).

Sieviešu konkurencē jaunā Aļika Škarstāne bija nepārspējama starp astoņām dāmām un zelta medaļu izcīnīja vienā stundā, 12 minūtēs un 54 sekundēs.

Godalgoto trijniekā iekļuva arī Liene Blumbeka (1:13:31) un Antra Roga (1:16:04).

Tautas klases - supersprinta (350m+10km+2,5km) distancē sacentās 42 triatlonisti. Jauniešu ieskaitē uzvaras izcīnīja Kristaps Siltumēns (33:35), Daniela Leitāne (35:24), Raimonds Levickis (35:08) un Laura Laimiņa (36:01).

Veselības klasē ātrākie bija Aivars Mozulis (36:46) un Laura Kalniņa (43:16). Savukārt bērnu distancē startēja paši jaunākie.