Divas latvietes startē Velsas 216 kilometru kalnu skrējienā

Inese Gulbe un Dace Linde piektdienas, 4.septembra, pēcpusdienā plkst.15.00 startējušas trīs dienu kalnu taku skrējienā "Ring O’ Fire" pa vienu no Velsas ziemeļrietumu salām Lielbritānijā. Pirmajā dienā dalībniekiem jāveic 57 kilometri, otrajā - 105 kilometri, savukārt trešajā - 53 kilometri. Tādējādi trijās dienās tiks noskrieti 216 kilometri un pieveikti aptuveni 4000 vertikālie augstummetri.

Kalnu taku daudzdienu ultra skrējiens "Ring O’ Fire" ir vienas no garākajām un grūtākajām sacensībām Apvienotajā Karalistē. Trase stiepja gar Englsī (Anglesey) salas piekrasti pa kalnu taciņām un skrējējiem piedāvā neaizmirstamu piedzīvojumu trīs dienu garumā. Pasaules uzmanību ultramaratons pievērsa 2013.gadā, kad tajā piedalījās britu karaliskās ģimenes pārstāvis princis Viljamss. Tiesa, mediju lielākā interese šajā pasākumā bija nevis princis Vilajmss, bet gan viņa kundze, Kembridžas hercogiene Katrīna (agrāk Keita Midltone), kurai tā bija pirmā parādīšanās sabiedrībā pēc dēla Džordža piedzimšanas.

Savukārt Latvijas uzmanība šim skrējienam tiek pievērsta 2015.gada septembrī, kad tajā startē Inese Gulbe un Dace Linde - divas piedzīvojumu sacensībās un dažādos ultramaratonos rūdītas dāmas. Abām latvietēm varēs sekot līdzi arī tiešsaistē.

Pirmajā dienā 4.septembrī pusotram simtam dalībnieku dotas 11 stundas, lai pieveiktu 57 kilometru distanci. Starts tika dots plkst.13 pēc vietējā laikā, kas nozīmē, ka jāfinišē līdz pusnaktij. Gulēšanai daudz laika nebūs, jo otrās dienas skrējiens 5.septembrī sāksies sešos no rīta un jārēķinās vēl ar laika tērēšanu pēc pirmās dienas finiša, kā arī pirms otrās dienas, kurā dotas 22 stundas, lai pieveiktu 105 kilometrus. Plkst.5.30 paredzēta reģistrēšanās skrējienam, savukārt 5.45 īsa pirmsstarta sapulce.

Svētdienas, 6.septembra, rītā plkst.4.00 beidzas otrās dienas kontrollaiks un plkst. 6.00 sākas trešā diena ar noslēdzošajiem 53 kilometriem. Visticamāk, ka tikai daļa spēs iesākt trešās dienas etapu, kuram būs dotas 11,5 stundas, lai sasniegtu visa ultramaratona finišu.

216 kilometriem trijās dienās atvēlētas 44,5 stundas. Finišu sasniegs, iespējams, trešdaļa. Pērn uzvarētāja laiks bija 23 stundas un 25 minūtes. Tuvākais sekotājs atpalika par 19 minūtēm, un nav teikts, ka uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāps pirmais finišētājs, jo uzvarētāju nosaka trīs etapu rezultātu summa un augstāka tā var būt arī vienmērīgāk skrienošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti