Diennakts velosacensības pārbaudīs dalībnieku izturību

Sestdien, 2.augustā, Baldonē tiks dots starts 24 stundu kalnu divriteņu sacensībām, kas ir viens no nopietnākajiem izturības pārbaudījumiem Latvijas apstākļos. Kā jaunums 2014.gadā tiek piedāvāts 12 stundu brauciens Riekstukalna apkārtnē.

Vairākus gadus sacensības norisinājās Ogres Zilajos kalnos, taču šogad organizatori piedāvā sacensību dalībniekiem jaunus apstākļus, kuros pārbaudīt savu fizisko un psiholoģisko izturību. Trase Riekstukalna apkārtnē būs 10 kilometru gara, un tajā riteņbraucējiem būs jābrauc gan dienā, gan naktī. Starts 24 stundu velobraucienam būs sestdien 12:00, savukārt 12 stundu distances dalībnieki pievienosies pusnaktī uz 3.augustu, lai līdz svētdienas pusdienlaikam noskaidrotu uzvarētāju.

Starta sarakstā redzami arī Lietuvas riteņbraukšanas pārstāvji, kas gatavi izrādīt konkurenci Latvijas dalībniekiem.

Velocienītāji, kuri neuzskata sevi par tik spēcīgiem, lai diennakti vai pat pusi no tās nepārtraukti mītu pedāļus paugurainās meža taciņās, piedalīsies pāru un komandu sacensībās. Pārus veido gan no viena dzimuma braucējiem, gan pretējā dzimuma pārstāvjiem, kur vērtēšana un labāko noteikšana būs atsevišķi.

Foto: Sanita Bitko

Komandu cīņās prognozējama vislielākā sacensību spriedze par uzvaru, jo to dalībniekiem ir vairāk iespēju atpūsties un atjaunot organzismu pirms nākamā brauciena. Šeit izšķirošā būs komandu stratēģija, lai pieveiktu pretinieku, un iekrātais pārsvars sacensību sākumā ne vienmēr liecina par drošu uzvaru, sagaidot finiša signālu. Jauktajās komandās, kuru sastāvā jābūt vismaz vienai daiļā dzimuma pārstāvei, visticamāk, ka sievietes naktī trasē nedosies.

Obligātā ekipējuma sarakstā iekļauts arī lukturītis, jo drošībai jābūt pirmajā vietā. Pirms gada Ukrainā līdzīgas sacensības beidzās traģiski, tāpēc dalībniekiem nepieciešams visas diennakts laikā koncentrēties braukšanai un būt piesardzīgiem.

Vienlaikus ar diennakts velobraucienu notiks vēl divas kalnu riteņbraukšanas sacensības. Sestdien, 2.augustā, Pļaviņās notiks vienas no garākajām kalnu divriteņu sacenībām Latvijā. 87, 50, 30 un 15 kilometru distancēs norisināsies "6.Pļaviņu MTB maratons". Savukārt svētdien, 3.augustā, Madonā notiks seriāla "Trek kauss" piektais posms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti