Daugavpilī 8.marta noskaņās dāmas pulcējas vērienīgā hokeja turnīrā

Jau devīto gadu Daugavpilī saglabājas tradīcija – Starptautiskajā sieviešu dienā rīkot hokeja turnīru sievietēm. Šogad uz ledus kāps astoņas sieviešu hokeja komandas no Daugavpils un Lietuvas, kopumā uz ledus satiksies 40 dāmas. Šis turnīrs mazliet atšķiras no iepriekšējiem, jo divu vai trīs komandu vietā ir veselas astoņas komandas pa piecām spēlētājām un viena izlases komanda.

Vēlā sestdienas vakarā Daugavpils Ledus hallē aizrit kārtējais treniņš, meitenes gatavojas jau devītajam sieviešu hokeja turnīram Daugavpilī. Dalībnieces nav profesionālas hokeja spēlētājas; sacensībām, kas notiek reizi gadā, var pieteikties visas, kam ir interese izmēģināt spēkus hokeja laukumā. 

Daugavpilī hokejistes aizvada 8.marta turnīruKarina Važnaja

  Katja un Vera sieviešu hokeja turnīrā piedalīsies pirmo reizi, tomēr abu meiteņu ģimenēm hokejs nav svešs. Katjas brālis spēlē hokeju kopš bērnības, bet Veras tētis ir hokeja treneris. Lielākoties meitenes piesakās intereses vadītas, un nedz smagais ekipējums, nedz fiziski ne tik vieglie treniņi nebiedē daiļā dzimuma pārstāves.

  Šogad interese piedalīties sieviešu hokeja spēlē bijusi tik liela, ka dažām nācies arī atteikt,

  nedaudz mainīts spēles nolikums, un nokomplektēts maksimālais dalībnieču skaits, Latvijas Radio pastāstīja Daugavpils pašvaldības Sporta pasākumu organizatore Inese Kaļiņina:

  “Tās ir piecinieku komandas, viņas spēlē pieci pret pieci bez vārtsarga, jo dalībnieces nav profesionāles. Nāk meitenes, kas vienkārši grib pamēģināt. Varbūt māk slidot, bet hokeja nūju nekad nav turējušas rokās. Dažas māk spēlēt un viņām patīk spēlēt, bet daudzas ir vienkārši drosmīgas, kas izlēmušas, ka vēlas pamēģināt.”

  Daugavpilī profesionāli sievietēm nav iespējas nodarboties ar hokeju, trenēties var tikai kopā ar zēnu un vīriešu komandām, tāpēc arī nepieciešamo ekipējumu spēlēm nākas meklēt un aizņemties, stāsta sieviešu hokeja turnīra idejas autors un sacensību koordinators Igors Ivanovs:

  “Tām meitenēm, kurām nav iespējas pašām atrast formu, mēs palīdzam. Aizņemamies no draugiem, paziņām. Bez ekipējuma nevienu neatstājam. Speciālos džemperus katrai komandai arī aizņemamies no mūsu vīriešu hokeja komandām. Lai krāsas atšķirtos.”

  Jaunākā hokejiste šoreiz būs septiņus gadus vecā Viktorija,

  kura apmēram divus gadus Sporta skolā hokeju spēlē kopā ar Daugavpils zēnu komandu, iespējams, tā būs pieredzes bagātākā hokejiste šajās sacensībās, turpina Igors Ivanovs.

  “Mūsu meitenes nav profesionāles, un pat šī mazā meitenīte radīja satraukumu, ka spēlētājus ar pieredzi nevajadzētu iekļaut komandu sastāvā. Nācās pacīnīties, lai Viktorija varētu piedalīties spēlē.”

  Uz ledus kāps astoņas sieviešu hokeja komandas - septiņas no Latvijas un viena no Lietuvas.

  “Notiks arī Zvaigžņu spēle, kurā satiksies Daugavpils un Lietuvas sieviešu izlases komandas. Ar vārtsargiem un spēlēs uz lielā laukuma, jo piecinieki spēlēs uz puslaukuma," par gaidāmā norisi turnīra pastāstīja Inese Kaļiņina.

  Spēles sāksies sešos vakarā Daugavpils Ledus hallē. Skatītājiem - ieeja bez maksas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tautas sports
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti