Cēsīs pulcēsies uz pirmo Latvijas raundneta čempionātu. Kas ir šis sporta veids?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Cēsīs 26. augustā tiks rīkots pirmais Latvijas čempionāts raundnetā. Tas ir jauns komandu tipa sporta veids, kas pie mums sācis iedzīvoties vien pēdējo gadu laikā. Dalībai čempionātā arvien ir iespējams pieteikties un nav obligāti jābūt iepriekšējai pieredzei. Raundnetu būs iespēja apgūt un iemācīties arī uz vietas.

Raundneta entuziasts un komandas "Ķekavas novads" spēlētājs Aldis Šalučka LSM.lv stāsta, ka raundnets ir ļoti aizraujoša spēle un lielisks veids, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī to ir salīdzinoši vienkārši iemācīties.

"Draugu lokā jebkurš šo spēli var spēlēt bez īpašām iepriekšējām iemaņām," klāsta Aldis un atklāj, ka viņam visvairāk patīk, ka spēlē ir tik liela dažādība ar veidiem un kombinācijām, kā gūt punktus. 

Aldis arī piedalīsies pirmajā Latvijas raundneta čempionātā. "Tādu iespēju nevar laist garām, vēl jo vairāk, ja ir iespēja ieiet vēsturē un kļūt par pirmo Latvijas čempionu šajā sporta veidā," klāsta vīrietis. 

Raundnets kā sporta veids ir radies, iedvesmojoties no pludmales volejbola, ko uzreiz var arī pamanīt - tiek spēlēts divi pret divi. Katrai komandai ir trīs sitieni, un punkti tiek pelnīti, bumbu piezemējot vai pretiniekiem kļūdoties. Arī spēle parasti rit līdz 21 punktam un diviem uzvarētiem setiem. Protams, ir arī gana daudz atšķirību. 

Pirmā un galvenā atšķirība ir tā,

ka raundnets tiek spēlēts, izmantojot apaļu tīklu aptuveni metra diametrā un mazu, dzeltenu bumbiņu. Spēles mērķis - trāpīt bumbiņu tīklā tā, lai pretinieks to pēc tam nevar atsist un trāpīt atpakaļ.

Ja komanda trāpa bumbu pa tīklu, tā "pāriet" pretinieku kontrolē - viņiem tagad ir līdz trim pieskārieniem (klasiskais "uzņemt - pacelt - uzbrukt"), lai to atkal trāpītu pa tīklu un "atdotu" atpakaļ pirmajai komandai. Tā tas turpinās, līdz kāda komanda nespēj bumbu uzņemt vai trāpīt atpakaļ tīklā, tādā veidā ļaujot pretiniekiem iegūt punktu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Raundnets ir bezkontakta sporta veids, nav atļauts bloķēt vai likt aizsegus pretinieku spēlētājiem, līdz ar to sporta veids ir pieejams dažādas miesasbūves cilvēkiem, nav jābūt ļoti muskuļotam un fiziski labi attīstītam, protams, izveicība, laba reakcija un koordinācija lieti noderēs, lai šī spēle labi padotos.

Ļoti interesants spēles aspekts ir tas, ka spēlē būtībā nav laukuma - vienīgās noteiktās pozīcijas ir uz serves brīdi, bet pēc tam jebkurš drīkst atrasties jebkur. Līdz ar to raundnetu sauc par 360 grādu spēli, jo spēlētāji drīkst skraidīt apkārt tīklam, mēģinot pārspēt pretiniekus veiklībā un viltībā. 

Raundneta spēles noteikumi ir vienkārši, un parasti to apgūšana aizņem kādu vienu stundu, pēc kuras spēlētājiem jau lielākoties ir daudz labāka izpratne par šo spēli.

Raundnets ir salīdzinoši jauns sporta veids, kas oriģināli radās 1989. gadā, tomēr deviņdesmito gadu vidū, var teikt, pazuda. 2008. gadā to savā paspārnē pārņēma firma "Spikeball", kas šobrīd ir lielākais šī sporta veida popularizētājs pasaulē. Tas ļāvis radīt vērienīgu šīs spēles entuziastu pulku - tiek lēsts, ka šobrīd jau ir ap četriem miljoniem spēlētāju pasaulē. Šīs firmas dēļ šis sports arī nereti tiek dēvēts par “spaikbolu”, tomēr tas nav īsti pareizs nosaukums, jo tie tomēr ir tikai vieni no ražotājiem.

Raundneta pievilcība slēpjas tajā, ka tas ir ļoti pieejams - nav nepieciešami speciāli laukumi. Kādam no draugu kompānijas ir vien jānopērk šāds komplekts, kuru pēc tam var attiecīgi ņemt līdzi jebkur - uz pludmali, uz pļavu, uz sporta zāli. Arī pats komplekts ir ātri saliekams un izjaucams, atliek vien sarunāt četru cilvēku kompāniju un var doties spēlēt. 

Latvijā raundnetu pirmie ieviesa "Spikeball Latvija", kas arī pirmos gadus rīkoja dažādus turnīrus. Kopš 2017. gada vasaras aktīvi ir sākusies darboties raundneta entuziastu grupa "Kabata", kuri rīko aptuveni vienu turnīru nedēļā. Šie turnīri ir atvērti ikvienam, kas vēlas iemācīties šo sporta veidu vai arī to jau zina un vēlas uzspēlēt draudzīgā atmosfērā.

Raundneta entuziasts un spēlētājs Toms, atbildot uz LSM.lv jautājumu, kāpēc viņam patīk šis sporta veids, sacīja: “Tāpēc, ka raundnets ir ļoti aizraujoša spēle un lielisks veids, kā aktīvi un sportiski pavadīt brīvo laiku, to ir salīdzinoši vienkārši iemācīties, un draugu lokā jebkurš šo spēli var spēlēt bez īpašām iepriekšējām iemaņām.”

Septembra beigās Londonā notiks otrais Eiropas čempionāts. Visaktīvāk gan šo sporta veidu spēlē aiz okeāna - ASV notiek vērienīgi un plaši apmeklēti turnīri, no kuriem daudzi jau ir daļēji profesionālā līmenī. Pasaules mērogā šis sporta veids gan joprojām ir jauns, tomēr tendence rāda, ka tas ir strauji augošs, tāpēc aicinām arī jūs to pamēģināt!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti