Dienas ziņas

Kandavā pirmoreiz «»Zaķu festivāls«»

Dienas ziņas

Pilsētu mežos rosās malumednieki

Starpnovadu kendamas sacensības Brocēnos

Brocēnos notiek pirmais starpnovadu kendama čempionāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Otrās Lieldienas Brocēnos bija īpaši rosīgas. Te notika pirmo Brocēnu starpnovadu kendamas sacensību noslēgums. Tajās bija arī īpašie viesi no Dānijas, kas rādīja pasaules līmeņa trikus. Sacensību laikā bija iespēja arī piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un baudīt Lieldienu noskaņu.    

Vispirms aizraujoši triki, kurus demonstrēja četrkārtējais Eiropas čempions kendamā Rolfs Gāners un “Krom kendama” dibinātājs Torkilds Mejs no Dānijas, un tad Brocēnu starpnovadu kendamas sacensības varēja sākties.

Tās risinājās vairākas dienas, jo vispirms notika atlases turnīri katrā Brocēnu novada pagastā, bet pēc tam notika lielākās un noslēdzošās sacensības, kurās ir aptuveni 50 dalībnieku.  

“Mēs piedalāmies šādos pasākumos, jo tā mēs izplatām prieku par kendamu, es ar to esmu ļoti aizrāvies un vēlos aizraut arī citus, dot iespēju arī pašiem izmēģināt,” stāstīja sacensību viesis no Dānijas Rolfs Gāners.

Brocēnos kendamu sāka spēlēt pērnā gada vasarā, kad sporta skolotājs Brocēnu Izglītības un kultūras centra radošajam un tehniskajam pulciņam uzdāvināja vienu kendamu. Lai pie šīs spēles tiktu ikviens, pulciņā to bērni skolotāja vadībā sākuši izgatavot paši savām rokām.

“Sākām arī virpot, un tā arī aizgāja. Tā arī tas sākās, ka vajag sacensības, jo ir kendamas saražotas un ir pašiem savas,” stāstīja sacensību idejas autors un organizators Zigmunds Zaļenko.

Un tā tapušas ne tikai kendamas, bet arī bērni arvien labāk iemācījušies trikus. Tā, piemēram, Daniels Šnitkins sapņo, ka reiz varētu startēt pasaules mērogs sacensībās.

Šo sacensību rīkošanā liels atbalsts bija brīvprātīgie palīgi, kuri palīdzēja arī dažādu radošo darbnīcu vadīšanā. Piemēram, izgatavot kendamas turētāju vai pašiem savu kendamu, tiesa gan, tādu, kuram nav vajadzīgi virpošanas darbi un kurš top īsākā laikā. Brocēnos jau šādas vietējās versijas esot iecienītas un nosaukums dots kenkubs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti