Biķernieku pusmaratonā Jānis Girgensons labo trases rekordu

Biķernieku pusmaratona jaunais trases rekords (1:07:40) pieder Jānim Girgensonam, kurš pērn sasniedza labāko Latvijas rezultātu šajā skriešanas disciplīnā. Otrs rekords ir 2366 dalībnieku skaits piecās distancēs, pārspējot pirmo četru gadu rādītājus. Seriāla "Bigbank Skrien Latvija" otrais posms Biķernieku trasē pulcēja arī vairāk dalībniekus nekā pirmais posms Rēzeknē.

 

Laikapstākļi Biķernieku trasē bija piemērotāki skriešanai nekā gadu iepriekš, kad sacensības aprīļa beigās apgrūtināja karstums. Otra izmaiņa bija pati trase, kura remontdarbu dēļ bija nedaudz mainīta, taču tas netraucēja Jānim Girgensonam labot Valērija Žolneroviča 2012.gada labāko trases rezultātu. Girgensons pēc četriem apļiem autošosejas trasē sasniedz finišu vienā stundā, septiņās minūtēs un 40 sekundēs. Otrajā un trešajā vietā finišēja Dmitrijs Serjogins (1:08:59) un Kristaps Bērziņš (1:10:12). Sieviešu konkurencē uzvarēja Ilona Marhele (1:21:30), aiz sevis atstājot Leldi Neimandi (1:27:08) un orientieristi Līgu Ārnieci (1:27:20).

Abi uzvarētāji - Girgensons un Marhele saglabā līderpozīcijas arī seriāla "Bigbank Skrien Latvija" kopvērtējumā pēc pirmajiem diviem posmiem.

Divu apļu 10,6 kilometru "Nike" skrējienā gan vīriešu gan sieviešu konkurencē uzvarētāji Reinis Hartmanis (33:22) un Jeļena Prokopčuka (35:36) tālu aiz sevis atstāja tuvākos sekotājus. Savukārt 5,3 kilometru Tautas skrējienā, kurā bija jāveic viens aplis, ātrākie bija Valters Āboliņš un Līga Girgensone.

Komandu ieskaitē pusmaratona distancē  triumfēja "Adidas & VSK Noskrien", bet komanda "Sportland/Nike" uzvarēja abās satelītdistancēs. Uzņēmumu ieskaitē “Kolektīva kilometri”, kurā tika summēti visi uzņēmuma skrējēju veiktie kilometri, vislielākais veikto kilometru skaits bija “Swedbank” komandai, taču Mežciema pamatskola kļuva par visplašāk pārstāvēto skolu, informēja sacensību rīkotāji.

Sacensībās piedalījās arī vairāk nekā 10 valstu pārstāvji, starp kuriem galvenokārt bija ārvalstu studenti. Ievērojama daļa no sacensību dalībniekiem bija arī bērni un nūjotāji.

Nākamie seriāla posmi notiks 20. un 21.jūnijā Ventspilī, 11.jūlijā Jelgavā, 15.augustā Kuldīgā, 20.septembrī Valmierā un 10.oktobrī Siguldā. Taču nākamais pusmaratons ārpus "Bigbank Skrien Latvija" ātrākos noskaidros jau 3.maijā Aizkrauklē. Savukārt maratona cienītāji 2.maijā dosies skriet simbolisko 42.Vandras maratonu Igaunijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti