Beberliņos ap 200 «roņu» sacentīsies ziemas peldēšanas čempionātā

Liepājā šodien norisināsies Latvijas 15. atklātais ziemas peldēšanas čempionāts. Dalību pasākumā pieteikuši vairāk nekā 180 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas. Tradicionāli Liepājā čempionāts norisinās Karostā, atpūtas vietā Beberliņi, kur peldēšanai ir piemērota ūdenskrātuve. Sacensību dalībnieki startēs vairākās distancēs, taču iespējas ielīst ledus aukstā ūdenī būs arī iesācējiem.

Beberliņos ap 200 «roņu» sacentīsies ziemas peldēšanas čempionātāInga Ozola

  Ziemas peldēšanas čempionāta rīkotāja, Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas kluba „VeloRonis” vadītāja Inga Krivcova liek lietā no koka izveidotu speciālu ierīci, ar ko izsist caurumu ledū. Liepājā biežie vien arī janvārī ūdenskrātuvēs nav ledus, taču šoreiz vietu peldētājiem nāksies atbrīvot, jo pēdējās dienās Liepājā termometra stabiņš noslīd zem nulles un parādās ledus kārta.

  Ledaini aukstajam ūdenim šoreiz izaicinājumu metīs gandrīz 200 gribētāju ne tikai no Latvijas, stāsta Krivcova:

  „Sola mīnusus, tādus diezgan paprāvus, peldētājiem auksti nebūs,  drīzāk tas būs pārbaudījums visiem palīgiem, brīvprātīgajiem, kuri apkalpo sacensību dalībniekus. Ir pieteicies 181 dalībnieks, tas atkal ir rekords. Varēs reģistrēties arī uz vietas, domāju, ka 200 sanāks. Būs no Maskavas, Kaļiņingradas, Minskas, Ribinskas un Tallinas.”

  Par čempionāta norises vietu izvēlēta Beberliņu ūdenskrātuve, kur Liepājas „roņi” mēdz peldēties arī ikdienā. Tās būs septītās sacensības Beberliņos, bet čempionāts Liepājā notiks ceturto reizi, agrāk notika Rīgā un Jūrmalā. Piedalīties var arī tie, kuri vienkārši rūdās. 

  „Ir arī distances mazajiem roņiem un roņiem, atsevišķs āliņģītis, kur visas dienas garumā baudīt čempionāta gaisotni kā dalībnieki. Ir sešas distances - no 25 metriem (m) līdz 450m. Notiks arī klubu stafetes peldējums,” saka rīkotāja.

  Ingai Krivcovai šī jau ir astotā ziemas peldēšanas sezona. Viņa novērojusi, ka

  cilvēku interese par iespēju norūdīties un gūt pozitīvas emocijas no peldēšanas tikai palielinās. Latvijā darbojas vairāk nekā desmit ziemas peldētāju klubi:

  „Tā jau ir kā narkotika. Traumas dēļ kādu brīdi nevarēju iet ūdenī, tad dušā ar aukstu ūdeni kompensēju. Aukstās peldes uzlabo garastāvokli un pašsajūtu. Tikko dzirdēju stāstu par sievieti, kura atbrīvojusies šādā veidā no veģetatīvās distonijas.”

  Ziemas peldētāju vecums ir ļoti dažāds, peld aukstā ūdenī gan mazi bērni, gan ļaudis ar sirmām galvām.

  „Mums nāk no trīs gadu vecuma, arī pusaudži, visa ģimene. Arī pensionāri.  Vecuma ierobežojumu roņiem nav, bet visvairāk peldēt sāk pēc 40 gadu vecuma, jo saprot, ka nupat kaut kas ir jādara, lai uzlabotos ādas stāvoklis, ar to var sākt,” skaidro Krivcova.

  Šajā ziemas peldēšanas čempionātā jaunākajiem dalībniekiem ir 12 gadi, bet vecākajiem 76. Liepājā tie ir roņu svētki, saka rīkotāja, uzsverot, ka dalībnieki var piedalīties laimestā, iegūt iespēju paceļot un laimēt velosipēdu, tikmēr pārējiem tā ir iespēja baudīt pasākuma ziemīgo atmosfēru un atbalstīt peldētājus. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Tautas sports
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti