Baltijā lielākais skriešanas seriāls «Skrien Latvija» sāksies 26.martā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau šī mēneša beidzamajā svētdienā vēju pilsētā Liepājā tiks dots starts valsts lielākajam skriešanas seriālam “Bigbank Skrien Latvija”, tāpēc laiks pucēt sporta tērpu un apavus, kā arī gatavoties jauniem pārsteigumiem, kurus būs sarūpējuši organizatori.

“Bigbank Skrien Latvija” seriāls jau lielai daļai cilvēku kļuvis par gada gaidītākajām sacensībām. Šogad tās grasās būt vēl apjomīgākas, jo ir par vienu posmu vairāk nekā pērn – astoņi. Šo sacensību seriāla kartē parādījusies skriešanas tradīcijām bagātā Daugavpils, bet pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezusies Liepāja. Turklāt sagaidāms, ka pagājušajā sezonā kopvērtējumā triumfējušajiem Dmitrijam Serjoginam un Leldei Neilandei nāksies pamatīgi nopūlēties, lai atkal kāptu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Katram dalībniekam “Bigbank Skrien Latvija” seriāls ir īpašs ar kaut ko savu – vienam tas būs pilsētu apceļošanas prieks, otram patiks sacensties ar sev līdzīgajiem, kamēr trešais priecāsies par šajos pasākumos valdošo elektrizējošo atmosfēru, bet ceturtajam tas būs vēl pavisam kas cits.

“Lai cik klišejiski tas arī neizklausītos, skriešana ir mana brīvības sajūta. Tas ir brīdis, kad esmu pati ar sevi un lidojumā. Skrienu, cik sevi atceros - bērnībā vakaros skrējām kopā ar tēti un suni. Skolā piedalījos dažādās skriešanas sacensībās. Man vislabāk patika garākas distances, jo īsajās startā biju pārāk lēna. Skrienot satiku arī savu mīļoto - vidusskolas krosā mežā. Esam kopā vēl aizvien un šogad abi plānojam skriet seriālā “BigBank Skrien Latvija”," žurnālista Almanta Poikāna uzrunāta, stāsta Egija Dzene, pirmā daiļā dzimuma pārstāve, kura iegādājās šīs sezonas “Bigbank Skrien Latvija” abonementu. „Pagājušajā vasarā izlēmu, ka vienreiz mūžā vajadzētu noskriet pusmaratonu, lai pamēģinātu, vai esmu gatava arī maratonam. Atradu tuvākās sacensības Valmierā, kas arī bija “BigBank Skrien Latvija” posms, un sacentos tur. Rezultāts bija labs, bet vajadzēja vēl un gribējās savu laiku uzlabot. Tāpēc pusmaratonu noskrēju arī Siguldā, to izdarīju vēl ātrāk un sapratu, ka ir „āķis lūpā”.

Tas man ir ne tikai skriešanas, bet arī Latvijas apceļošanas seriāls. Kad pēdējo reizi es biju Daugavpilī, Rēzeknē vai Kuldīgā? Tāds ir šī pasākums šarms – ka tas nenotiek Rīgā un ir iemesls doties izbraucienā.

Skriešana tik tiešām paliek jau par dzīvesveidu, kad saproti, ka nopērc nevis jaunas kurpītes, bet gan sapņo par jauniem skriešanas apaviem... Un kādu dienu izaicināšu sevi arī pirmajam maratonam.”

Zigmārs Kašs iepriekšējā sezonā startēja visos “BigBank Skrien Latvija” posmos 5 kilometru distancē:

“”Bigbank Skrien Latvija” posmos piedalos jau kopš 2012. gada. Pirmajos divos gados skrēju prieka pēc un lai skrienot izbaudītu pilsētas ainavas. Īpaši vērts pieminēt Siguldas posmu, kur var priecāties par zelta rudeni, kā arī Kuldīgas etapu, kad pēc skrējiena var atveldzēties Ventas rumbā. Šogad man arī ir plāns piedalīties visos posmos - to esmu paveicis jau iepriekšējos divos gados, izskrienot visas “Bigbank Skrien Latvija” pilsētas.

Pamatskolas gados 3000 metru kross šķita ļoti gara distance – nebija motivācijas skriet un mocīties, taču tas bija jādara atzīmes un ieskaites dēļ. Tomēr tagad pat pēc 12 stundu darba dienas esmu gatavs doties skrējienā un izvēdināt galvu, turklāt šādi uzlabojas mana pašsajūta.

Gribu sajust savu spēju robežas. Salīdzinu katra gada skrējienu rezultātus, ja vien nav mainījusies trase. Skrienot es atslēdzos no visām ikdienas rūpēm, bet ieskriet finiša taisnē vienmēr ir tik patīkami! Skriešana kļuvusi par vienu no trim svarīgākajām manām vasaras aktivitātēm, lai es labāk sagatavotos basketbola sezonai, tāpēc man nav īpašu problēmu ar fizisko formu. Neslēpšu, ka man patīk trasē apsteigt kādu kolēģi vai draugu.”

Lelde Neilande ir pagājušās sezonas “BigBank Skrien Latvija” kopvērtējuma uzvarētāja sieviešu konkurencē:

“Kļūt par “BigBank Skrien Latvija” kopvērtējuma uzvarētāju, protams, bija ļoti patīkami. Tomēr mērķis katrā posmā, kurā piedalījos, bija nostartēt pēc iespējas labāk. Žēl, ka izpalika cīņa starp mūsu spēcīgākajām skrējējām Anitu Kažemāku un Ilonu Marheli, kā arī Kitija Valtere vairs nepiedalījās cīņā par triumfu kopvērtējumā. Šogad vēl neesmu saplānojusi, kuros posmos piedalīšos, bet, ja veselība un sajūtas ļaus, startēšu pēc iespējas vairākos etapos. Sezonu uzsākšu vēlāk - ne ar pirmajiem “Big Bank Skrien Latvija” posmiem.

Skriet mani iedvesmo sajūtas. Skrienot jūtos brīva, mani stimulē arī tuvāko cilvēku atbalsts. Lielākā balva par treniņos padarīto ir sasniegumi sacensībās - tie dzen uz priekšu.

Skriešana noteikti ir viena no mana dzīvesveida svarīgākajām sastāvdaļām, bet “BigBank Skrien Latvija” seriālā katram posmam ir sava “odziņa”. Tā ir iespēja apceļot Latviju un apskatīt mūsu skaistākās pilsētas.”

Latvijā skriešanas kultūra uzplaukusi tieši pēdējos gados, un skrējēju skaits aug gluži vai ģeometriskā progresijā. 26. martā sāksies lielākais skriešanas seriāls Baltijā "Skrien Latvija." Pirmais seriāla posms notiks vēju pilsētā Liepājā 26.martā, pēc tam skrējieni turpināsies Rēzeknē -7./8.aprīlī, Daugavpilī 30.aprīli, Ventspilī 17./18.jūnijā, Jelgavā 22.jūlijā, Kuldīgā 12.augustā, Valmierā 17.septembrī un Siguldā 7.oktobrī.

Ikviens - liels vai mazs - aicināts piedalīties skrējienos, izbaudot patīkamās sajūtas, kādas sniedz sacensības un sevis izaicināšana, sacenšoties ar citiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti