Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Hokeja izlases treneris Vītoliņš gandarīts par saviem palīgiem valstsvienībā

Azarts un iespēja tikties ar draugiem hokeja laukumā pulcē amatierus

Azarts un draugi vieno Latvijas amatierus hokeja turnīrā ar vārtiem ripas lielumā

Jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās hokeja amatieru un entuziastu turnīrs "Spēka 5", kur dalībniekus no visas Latvijas gaidīja neierasts spēles formāts ar vārtiem ripas lielumā.

Azarts, draugu satikšana un gatavošanās ziemas sezonai – hokejistu mērķi, piedaloties turnīrā, bija dažādi. Par labākās amatieru hokeja vienības titulu cīnījās apmēram 180 spēlētāju vairāk nekā 30 komandās. Spēles iemaņas hokejisti guvuši atšķirīgos veidos – kāds pārstāvējis jauniešu izlases, bet cits spēlētprasmi attīstījis ziemā uz piemājas dīķa ledus.

"Vairāk bija doma savākt kopā savējos no ciema, vēlme bija uzvarēt, bet galvenais – savākties un atbraukt," pastāstīja lubānietis Mārtiņš. "Viens ir mans kaimiņš, pārējie no blakus ciema. Braucām spēlēt hokeju viens pie otra, tā arī iepazināmies."

Vīriem no Madonas novada nācās norīt zaudējuma garšu grupu turnīrā, taču viņiem svarīgākās spēles tikai priekšā. Līdz ar zemāku gaisa temperatūru ziemā novadā pieaug hokeja turnīru skaits. Ziemas sezona šiem vīriem ir aktīvākais gada periods.

Kamēr vieniem turnīrs jau beidzās, citi vēl tikai sāka gatavoties spēlēm. Bijušie "Pērkona" komandas pārstāvji plecu pie pleca spēlē jau kopš bērnības.

"Nu 20 gadi, ja ne pat vairāk. Diezgan daudz," sacīja Lenards Roze, kurš ar komandas biedriem spēlē kopš bērnības. "Ja godīgi, tad vienu dienu ar Imantu runājām, –  viņš nesaprot, kāpēc ar mani vēl joprojām draudzējas. Vienīgais iemesls – tāpēc, ka spēlēts tik daudz gadus kopā, ka būtu sarežģīti jaunus draugus atrast."

Spēlēm vairākas komandas gatavojas vienā ģērbtuvē, tāpēc mutes brūķēšana ir viens no veidiem, kā izsist pretinieku no sliedēm pirms kāpšanas uz ledus.

Tiesa gan, vīru starpā naids nav jūtams, jo spēle šoreiz ir kā izklaide. 

"Nav tās sajūtas, ka nopietna spēle būtu. Jāsavācas," uzsvēra Lenards. "Tu spēlē hokeju. Gribi pieturēt, gribi apčakarēt, bet te nekas nesanāk. Dabū ripu, met pa vārtiem un ceri uz atlēkušo [ripu]. Kamēr uzvari, tikmēr bauda vienmēr būs. Savādākas emocijas nekā [klasiskajā] hokejā."

Ko līdzīgu var teikt arī bijušais hokejists Edgars Bušs, kurš nūju šoreiz nomainīja pret tiesneša svilpi. 

"Vairāk nekā desmit gadu profesionāli. Man liekas ir foršāk patiesāt un piedalīties tādā atmosfērā, kur baigi nav sevi jānosloga," paskaidroja Bušs. "Ir forši uzspēlēt, bet jāpamēģina kaut kas jauns pirmo reizi."

Turnīrā ledus hallē "Kurbads" uzvaru izcīnīja "Garkalnes Patrioti". Taču, kā atzina pasākuma dalībnieki, galvenais bija gūt pozitīvas emocijas, satiekoties ar draugiem vienā komandā vai arī pretējās frontēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti