Austrumsomijas universitātē var apgūt nūjošanu

Par nūjotājiem sen vairs neviens nesmejas. Nūjo arī cienījamais rakstnieks Paulu Koelju. Nūjošana ir droša, tajā nav vecuma ierobežojumu un nūjot ir iespējams visos gadalaikos. Tagad nūjošanu un tās metodes var studēt arī augstskolā, Austrumsomijas universitātē.

Modernās nūjošanas trenera pamatkurss Austrumsomijas universitātē tapis sadarbojoties ar vairākām somu un starptautiskām nūjošanas veicināšanas organizācijām.

Starptautiskās Nūjošanas Federācijas pārstāvji uzsver, ka "Nordic Walking" augstskolas līmeņa kurss ir liels solis šī sporta veida novērtēšanā un atzīšanā.

Progresīvais solis tuvinot sporta veida ienākšanu profesionāļu:  sporta treneru un terapeitu rindās.

Studiju konceptā uzsvars tiek likts uz labas stājas un pareizas nūjošanas tehnikas apguvi, vērā ņemot jaunākos pētījumus par muskuļu grupu darbībām kustēšanās laikā.

Plaši zināms ir fakts, ka piemērotu nūju un pareizas soļošanas tehnikas pielietojums palielina nodarbību efektivitāti gandrīz uz pusi, pareiza nūjošana pasargā arī no locītavu un saišu traumām.

Nūjošana nodarbina gandrīz 90% cilvēka muskuļu, un tā ir iedarbīgāka par iešanu bez nūjām.

Aktīvu nūjotāju skaits pasaulē aug strauji, šobrīd tas aptver vismaz 10 miljonus amatieru un profesionāļu.

Arī Latvija ir Starptautiskās Nūjošanas Federācijas biedrs. "Nūjotājiem.lv" mājaslapa vēsta, ka "Nūjošana ir draudzīga: nūjošana ir droša, tajā nav vecuma ierobežojumu un nūjot ir iespējams visos gadalaikos"

Starptautiskā Nūjošanas Federācija un biedrība "Suomen Latu" augustā nūjošanas dzimtenē Somijā rīko sporta nedēļu entuziastiem no visas pasaules. Aicināti ir gan sporta instruktori, gan treneri, pedagogi, kā arī ikkatrs nūjošanā ieinteresētais.

("Suomen Latu" videomateriāls par to, kā pareizi nūjot)

Nedēļas laikā dalībnieki nūjos Somijas galvaspilsētā Helsinkos masu lielajā nūjošanas dienā, kā arī Lapzemes nometnē pauguros, purvos un mežos. Nedēļas laikā būs iespēja noklausīties lekcijas par nūjošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti