Ar tautas sporta sacīkstēm atklāj atjaunoto biatlona šautuvi Madonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

222 dalībnieki 20. janvārī bija ieradušies Madonā, lai mērotos spēkiem samērā specifiskajā sporta veidā, kas ikdienā nav pieejams katram interesentam. Dienā, kad Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs masu startā Vācijā cīnījās plecu pie pleca ar planētas vadošajiem sportistiem, pašmāju labākajā biatlona bāzē ar sacensībām “Biatlons visiem” tika atklāta atjaunotā šautuve.

Iepriekšējā gada izskaņā tapa zināms, ka 2022. gadā Igaunijā risināsies viens no Pasaules kausa posmiem biatlonā, savukārt gadu iepriekš Eiropas čempionāts jauniešiem notiks Madonas sporta bāzē “Smeceres sils”. Paredzams, ka tuvāko divu gadu laikā kontinenta meistarsacīkstes būs kā motivators jaunākajai biatlonistu paaudzei trenēties un parādīt sevi Latvijas skatītājiem. Viens no priekšnoteikumiem gaidāmo sacensību norisei ir mūsdienu prasībām atbilstoša šautuve, pēc kuras atjaunošanas darbiem 20. janvārī ar vietējās rokgrupas līdzdalību notika svinīgā atklāšana, trasē ielaižot amatierus.

“Biatlons visiem” Madonā risinājās ceturto reizi, un dalībnieku skaits kopš 2016. gada divkāršojies, bet, salīdzinot ar pērno gadu, pat četrkāršojies. Pirms diviem gadiem biatlonā savus spēkus pārbaudīja motosporta pārstāvji Reinis Nitišs un viņa fiziskās sagatavotības treneris Kaspars Stupelis, bet

šoreiz amatiera ādā iejutās bijušais futbola profesionālis Kaspars Gorkšs, kurš šaušanā ar vienu kļūdu bija sekmīgāks par kādreizējo biatlonistu un vairākkārtējo olimpisko spēļu dalībnieku Gundaru Upenieku.

Tiesa, slēpošanas trasē Kasparam Gorkšam nebija argumentu, jo profesionālais futbols savulaik liedzis apgūt ziemas sporta veidus.

"Biatlons visiem" dalībnieku skaits

2016.g. - 113

2017.g. -132

2018.g. - 60

2019.g. - 222

Tautas biatlonā sacensību rīkotāji nodrošina dalībniekus ar šautenēm un piešaudi pirms starta. Amatieru sportā dalībniekiem nav nepieciešamas šaušanas licences, tāpēc ieroči paliek šautuvē un slēpošanas trasē pēc signāla ar intervālu startu amatieri devās bez ieročiem plecā.

Lai atvieglotu šaušanu, abas reizes šaušana notiek guļus no atbalsta, tāpēc  ceturtā daļa jeb 61 dalībnieks šautuvē aizvēra visus 10 mērķus. Pārējiem nācās mērot 150 metru soda apli par katru kļūdu.

Slēpojot 3x3 kilometru apli un divreiz stājoties uz ugunslīnijas, šaujot bez kļūdām, vislabāk veicās Aleksandram Zilim (24:43,4,) vietējam madonietiem Valērijam Bodniekam (25:15,7 un divas kļūdas pirmajā šaušanā) un ogrēnietim Armandam Pivoram (25:32,0 ar vienu kļūdu otrajā šaušanā). Ātrāko trijnieks startēja vecumgrupā V35-44 un bija spēcīgāki par jaunākiem vīriem V21-34 vecumgrupā.

Sievietes un jaunieši sacentās divreiz īsākā slēpošanas trasē, veicot 4,5 kilometrus. Ātrākās bija S16-18 jaunietes Līva Šahno (13:00,8 ar vienu kļūdu otrajā ugunslīnijā) un Madara Veckalniņa (13:47,3 ar vienu kļūdu pirmajā šaušanā). Kopā ar abām madonietēm uz goda pjedestālu kāpa vienaudze Deimante Serenaite (13:56.6) no Lietuvas, šautuvē aizverot visus mērķus.

Arī starp jauniešiem šajā distancē trešo vietu izcīnīja Lietuvas pārstāvis, savukārt pirmās divas vietas dalīja mājinieki. Uzvaru izcīnīja madonietis Lauris Kaparkalējs (12:09,3 un divas kļūdas pirmajā šaušanā), otro vietu ieņēma Iļja Zilis (2:22,5), sašaujot visus 10 mērķus tāpat kā Lukas Žukauskas (12:32,7).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Juniori un veselības klases pārstāvji slēpoja vēl trīsreiz īsāku distanci, veicot trīsreiz pa 500 metriem un divreiz apmeklējot šautuvi. V13-15 vecumgrupā pirmie trīs puiši šāva bez kļūdām un visu izšķīra slēpošanas ātrums, kurā pārāks par konkurentiem bija Gulbenes puses censonis Filips Artūrs Igaviņš (6:54,2). Savukārt meitenēm allaž rezultāti bijuši neprognozējamāki, jo vietējā madoniete Linda Kaparkalēja (8:30,8) spēja uzvarēt, aizšaujot garām visas piecas lodes pēc pirmajiem 500 metriem. Pieci soda apļi nāca par labu, un otrajā ugunslīnijā juniore bija precīza.

Sākotnēji nebija plānots šķirot veselības klases dalībniekus pēc dzimuma un vecuma, taču sacensību gaitā tika nolemts godināt labākos. Šādu lēmumu veicināja arī kuplais dalībnieku skaits, uz starta līnijas stājoties 30 iesācējiem, kuri labprāt izmēģināja šaušanu pa mērķiem, taču nejutās gana stipri, lai slēpotu garāku distanci. Ātrākais bija šautuvē nekļūdīgais Gļebs Zilis (7:24,1) un lubāniete Dace Studere (0:48,1), katru reizi šautuvē atstājot neaizvērtu vienu mērķi.

Jaunā šautuve pirmo reizi deva iespēju pēc sacensībām iepazīties ne tikai ar ierastajiem rezultātiem, bet arī datiem no šautuves.

Šonedēļ Alūksnē plānots Jaunsardzes kausa “Izjūti biatlona garšu” posms, kurā iespējams pieteikties arī citiem interesentiem. Nākamais posms paredzēts februāra vidū Talsos.

Tikmēr pēdējos gados nebijusī ziema piedāvā neskaitāmas iespējas startēt slēpošanas sacensībās. Nākamnedēļ aizsāksies arī tautas slēpojumu sezona ar sacensībām turpat Smeceres silā.

“Tautas slēpojums Madona” ir vienīgās sacensības, kas pēdējās “brāķa ziemās” spējušas pulcēt dalībniekus astoņus gadus pēc kārtas.

Reģistrēto dalībnieku skaits tuvojas trim simtiem, un starta saraksts liecina, ka septiņu kilometru veselības distancē 2. februārī Madonā plāno startēt arī mūziķis Intars Busulis no Talsiem. Teju puse izvēlējusies 15 kilometru distanci, savukārt pārliecinātākie dosies 30 kilometru slēpojumā piesnigušā Smeceres sila apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti