Ar nūjām «Vēju maršā»!

Sestdien, 10.jūnijā, Liepājā tiks dots starts pirmajam Liepājas nūjošanas festivālam „Vēju maršs”. Festivālam dalību pieteikuši vairāk nekā 100 nūjošanas entuziastu no dažādām Latvijas vietām. Draudzīgās un sportiskās sacensības notiks Liepājas pludmalē, kas ir iecienītākā nūjošanas vieta liepājniekiem. Zināms, ka pasākumā piedalīsies arī vairākas Latvijas sporta personības, lai dalītos savā pieredzē un zināšanās.

Ar nūjām ''Vēju maršā''!Inga Ozola

   

  Nūjošanas festivālu sadarbībā ar Liepājas domes sporta pārvaldi un atbalstītājiem organizē biedrība „Nūjo ar vēju”. Biedrību Liepājas nūjošanas entuziasti nodibināja 2012. gadā, tā ap sevi pulcējot visus tos, kuriem interesē šīs sporta veids. Tagad biedrība rīko pirmo nūjošanas festivālu, stāsta nūjošanas instruktors Imants Ločmelis:

   

  Festivālā iecerētas draudzīgas sacensības – 6 kilometru (km), 8 km un 12 km distancē – pa gludu pludmali, labā laikā un labā apkārtnē. Visi dosies pa brīvu trajektoriju Bernātu virzienā.”

   

  Imants Ločmelis, kurš pats nūjo vismaz astoņus gadus, uzskata, ka Liepājas pludmale ir ļoti piemērota nūjošanai, tāpēc arī sacensības tiek rīkotas tieši šajā vietā:

   

  Iesākam piesardzīgi, jo man ir pieredze mazāku pasākumu rīkošanā, bet tur parasti piedalās pieredzējuši nūjotāji. Tagad būs daudz cilvēku, kurus mēs nepazīstam. Mēs piedāvāsim iespēju arī satikties ar pieredzējušiem nūjotājiem un sportistiem.”

   

  Pasākumā rīkošanā iesaistījies arī liepājnieks Mārtiņš Mago. Viņš nūjo aptuveni gadu.

   

  Sāku meklēt iespēju pacelties no krēsla, jo man ir sēdošs darbs, daudz strādājam ar galvu, bet neko nedarām [fiziski]. Veselība pasliktinās, kā tas vienmēr notiek. Meklēju internetā sporta veidu sēdošiem cilvēkam. Tur visu varēju atrast, arī Imantu,” kāpēc un kā sācis nūjot, stāsta Mārtiņš.

   

  Ir bijuši arī pārtraukumi, bet Mārtiņš uzsver, ja reiz ko esi uzsācis, tas jāturpina, arī nūjošanā tas ir svarīgi.

   

  Liepājā ikdienā nūjo vairāki simti cilvēku, kuru atstātās pēdas Liepājas pludmalē var redzēt katru dienu. To, ka šodien noticis pirmais Liepājas nūjošanas festivāls “Vēju maršs”, nevarēs nepamanīt.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tautas sports
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti