Ar baseina triatlonu Valmierā noslēdzas Latvijas triatlona sezona

Īso triatlona sezonu Latvijā iespējams pagarināt ar peldēšanas segmenta pārcelšanu uz baseinu vai aizvietošanu ar papildu skriešanu, kā tas tika izdarīts Valmierā un Daugavpilī. Tikmēr citviet Eiropā vēl turpinās vasarīgie laikapstākļi un Latvijas pārstāvji "Ironman" sacensībās novērtē savu ieguldījumu treniņos.

Valmieras baseina triatlona garākās distances dalībnieki nopeldēja 750 metrus un devās ārā, lai līdzīgi kā biatlona iedzīšanas disciplīnā ar intervālu startu uz divriteņa sāktu 23,5 kilometru riteņbraukšanas posmu, kam sekoja tranzītzona un 5 kilometru skriešana. Par uzvarētāju kļuva Igors Gucanovičs (1:10:05,61) no Babītes. 13 dalībnieku konkurencē otro un trešo vietu izcīnīja Viktors Žigarkovs (1:10:42,55) un Gints Skroderis (1:13:10,09). Divu dāmu konkurencē Baiba Niparte (1:25:52,80) pārspēja Anitu Lebedevu (1:28:43,09).

Tautas klases distancē (350m+9,6km+2,5km) piedalījās divreiz vairāk dalībnieku, tostarp jaunieši un dažādu vecumgrupu pārstāvji. Ātrākie bija Jānis Ozoliņš (32:05,89) un Daniela Leitāne (35:07,85). Sacensībās startēja arī Veselības klases (100m+5km+1km) dalībnieki, kā arī bērni un stafetes komandas.

3.oktobrī notikušais baseina triatlons bija Latvijas kausa (LK) posms tāpat kā nedēļu iepriekš Daugavpilī aizvadītais duatlons, kurā peldēšanas posms tika aizvietots ar skriešanu. Šajās sacensībās par Latvijas čempioniem kļuva daugavpilietis Oļegs Andrejevs un Liene Blumbeka. Valsts čempionāta medaļas izcīnīja arī Viktors Žigarkovs, Igors Gucanovičs, Laine Orbidāne un Anastasija Kočmarjova.

Arī LČ duatlonā tika iekļauts LK triatlonā, un sezonas 15 sacensību punktiem bagātākie sportisti tika apbalvoti dažādās vecuma grupās pēc Valmieras baseina triatlona turpat Vidzemes lielākajā pilsētā. Latvijas triatlona reitingā joprojām līderpozīcijas saglabā Andrejs Dmitrijevs un Antra Roga.

Bet Spānijas pilsētā Barselonā risinājās "Ironman" (3,8km+180km+42,2km) sacensības, kurās piedalījās arī Latvijas pārstāvji. Oskars Cimermanis (9:51:15) un Juris Jansons (9:53:49) spēja šo dzelzsvīru distanci pieveikt ātrāk par 10 stundām. Sezonas izskaņā Latvijas triatlonisti startēs vēl citās sacensībās gan Eiropā, gan citviet pasaulē.