- Ratiņbraucējs Juris Kalniņš sestais Romas maratonā
- Parīzes maratonā labākie rezultāti Zālītei un Zariņai-Rešetinai
- Maratons Lietuvā, pusmaratons Berlīnē un "Skrien Latvija" sezonas atklāšana Liepājā
- Simts jūdžu kalnu taku skrējiens Istras pussalā
- Raivis Zaķis ar otro vietu Īrijas 5 km skrējienā gatavojas maratonam
Ratiņbraucējs Juris Kalniņš septītais Romas maratonā
Romas maratona dalībnieku vidū starp 11 tūkstošiem skrējēju bija arī deviņi ratiņmaratonisti, kuriem uzmanības netrūka ne prims starta preses konferencē, ne sacensību dienā Romas pilsētas bruģētajās ielās. Ventspils maratona kluba pārstāvis Juris Kalniņš savā sestajā maratonā atpalika no sava labākā snieguma, taču spēja noturēt vidējo tempu zem 4min/km un finišā (2:42:24) no Liepājas nākušais rīdznieks saglabāja optimismu kvalificēties 2020.gada Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Šoreiz četriem ratiņbraucējiem izdevās finišēt ātrāk par divām stundām. Vienīgā sieviete no Nīderlandes noslēdza labāko sešinieku, finišējot 2 stundās un 20 minūtēs.
"Pie esošās situācijas un apstākļiem nav reāli sasniegt tādu līmeni," jautāts par iespējām startēt paralimpiskajā ratiņmaratonā, lsm.lv pauž pats braucējs:
"Varu savu esošo līmeni mazliet uzlabot, bet ne tik augstu."
Arī ratiņbraukšanas sportā vajadzību netrūkst, un visas Juris Kalniņš uzreiz nevar nosaukt. "Lai sagatavotos, man būtu jāpamet darbs un nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus, kas šobrīd ir aktuālākais," pēc Romas maratona stāsta parasportists, piebilstot, ka oglekļa šķiedras riteņi maksā aptuveni 2000 eiro. "Noteikti būtu jābrauc iegūt pieredzi no profiņiem, nedēļas izmaksas nometnei Šveicē ir ap 500 eiro plus ceļa izdevumi. Pie mūsu klimatiskajiem apstākļiem ziemā pārsvarā var trenēties iekštelpās uz ruļļa. Ziemas jāpavada treniņnometnē siltās zemēs. Romas maratona uzvarētājs no novembra līdz februāra beigām trenējas Tenerifē."
Romā latvietis no līdera atpalika 48 minūtes, parasti starpība ir vismaz stunda. Juris Kalniņš visu braucēju vājos rezultātus skaidro ar trases bruģi un apgrūtināto braukšanu, kas nav piemērota ratiņkrēslam.
Parīzes maratonā labākie rezultāti Zālītei un Zariņai-Rešetinai
Vienlaikus maratona skrējiens risinājās arī Parīzē, kur pie Triumfa arkas finišu sasniedza vairāk nekā 42 tūkstoši dalībnieku. Ceturto gadu pēc kārtas Francijas galvaspilsētas maratonā skrēja Inga Zālīte (2:58:08), uzrādot savu otru labāko rezultātu šajā klasiskajā vieglatlētikas distancē, no pērnā snieguma atpaliekot piecas minūtes.
Ikšķilniecei izdevās ne tikai iekļauties trijās stundās, bet arī 10 320 dalībnieču vidū izcīnīt 29.pozīciju. Dāmu konkurencē 62.vietu izcīnīja Zanda Zariņa-Rešetina (3:10:29), kura no sava personiskā rekorda atpalika vēl mazāk - Rīgas maratonu fitnesa trenere pērn pieveica par trim minūtēm ātrāk.
Maratons Lietuvā, pusmaratons Berlīnē un "Skrien Latvija" sezonas atklāšana Liepājā
Vairāki skrējēji piedalījās Berlīnes pusmaratonā, bet Vilemai maratonu Lietuvā rnoskrēja Pēteris Cābulis (3:29:38), taču lielākā uzmanība aizvadītajā nedēļā tika pievērsta Latvijas saulainākajai un vienai no aizvadītā gada siltākajām pilsētām - Liepājai, kur ar jaunāko laiku 8.pusmaratonu tika atklāta seriāla “Skrien Latvija” astoņu posmu sezona.
Aptuveni divi tūkstoši skrējēju vēju pilsētā izvēlējās savu distanci starp pusmaratonu, ceturtdaļmaratonu, piecu kilometru skrējienu, bērnu skrējieniem un jaunieviesto divu kilometru tautas skrējienu valsts simtgadē.
21,0975 kilometru pusmaratonā dominēja lietuviešu skrējējas, kas labāko sešiniekā Latvijas meitenēm atvēlēja vien ceturto un piekto vietu, kuras izcīnīja tukumniece Karīna Helmane-Soročenokova (1:22:32) un Lelde Neimande (1:24:30) no Cēsīm. Abas Latvijas skrējējas nepaspēja noķert lietuvieti (1:21:18), kura skrējienu pa Piejūras parku sāka tik sparīgi, ka līderes pozīciju nācās atstāt un vajadzēja palaist garām divas tautietes.
A post shared by Jānis Višķers (@janis_viskers89) on Apr 7, 2018 at 11:38pm PDT
Simts jūdžu kalnu taku skrējiens Istras pussalā
Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas skrējēji startēja arī ultra garajos taku skrējienos. Horvātijas pussalā Istrā risinājās 100 jūdžu taku skrējiens, kurš iekļauts arī pasaules kausa tūrē. Aptuveni 170 kilometrus garajā distancē ultratriatlonists Jānis Miezers (32:35:45) no Iecavas ierinodojās 119.vietā, savukārt Edgars Bukšs trasē pavadīja par divām stundām ilgāk (34:11:45) un finišu savā vārda dienā sasniedza 151.pozīcijā.
109 kilometru satelītdistancē divas piektās vietas nopelnīja Grīviņu ģimene. Pēteris Grīviņš trasē pavadīja 13 stundas 11 minūtes un 5 sekundes, savukārt Ieva Upmace-Grīviņa savu piekto vietu dāmu konkurencē izcīnīja 18 stundās 4 minūtēs un 39 sekundēs, tuvākajai konkurentei piekāpjoties par nepilnām piecām minūtēm.
Raivis Zaķis ar otro vietu Īrijas 5 km skrējienā gatavojas maratonam
Tikmēr Īrijā dzīvojošais 50 kilometru speciālists Raivis Zaķis turpina gatavoties savam kārtējam maratonam un treniņprocesā izcīnīja 2.vietu piecu kilometru skrējienā (0:16:17), uzvarētājam zaudējot piecas sekundes.
A post shared by Raivis Zakis (@raivisimo) on Apr 7, 2018 at 6:42am PDT
Šajā nedēļas nogalē Tērvetē aizsāksies septiņu posmu taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”, kura dalībnieki aizvadītajās sezonās pieradināti pie kvalitatīvi noorganizētām sacensībām, tāpēc labprāt tajās pavada savu brīvo laiku kopā ar ģimenēm un aicina aktīvam dzīvesveidam pievērsties arī citus.